• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Крилова, Кругова та Крупської
Книга О. Евтушенка
09:00, 24 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Крилова, Кругова та Крупської

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Крилова, Кругова та Крупської.

КРИЛОВА вул. (з 18.10.1944 р.).19
Вулиця названа на честь Івана Андрійовича Крилова (02.02.1769 р. (1768 р.), м. Москва – 09.11.1844 р., м. С.-Петербург). Російський байкар, поет, письменник.
Разом з іншими письменниками видавав сатиричні журнали "Почта духов", (1789 р.), "Зритель" (1792 р.), "Санкт-Петербург. Меркурий" (1793 р.).

З 1812 р. по 1842 р. – служитель Публічної бібліотеки.
Справжню славу І. А. Крилову принесли його байки: "Квартет", "Ворона і Лисиця", "Вовк на псарні", "Лебідь, Щука і Рак", "Зозуля і Півень", "Кішка і Соловей" та ін.


До цього ПУСТА вул. (до 1944 р.). 
Назва вулиці несла певну інформацію про об’єкт, підкреслювала те, що найбільше привертало увагу на її території: прорізана, але не заселена; та, яка 
тільки почала заселятися; покинута і т. д. 

КРУГОВА вул. (з кін. ХІХ – початок ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р.


КРУПСЬКОЇ вул.
Вулиця носить ім’я Надії Костянтинівни Крупської (1869 р., С.-Петербург – 1939 р., м. Москва). Радянська політична і державна діячка, професійна революціонерка. Почесний член Академії Наук СРСР (1931 р.), дружина (з липня 1898 р.) і соратниця В. І. Леніна.
З 1917 р. Н. К. Крупська – член комісії Наркомпросу, 1920 р. – Голова Главполітпросу при Наркомпросі, ініціатор створення спілки "Друг дітей", з 1929 р. – заступник наркома освіти РРФСР. Член ЦК ВКП(б) (з 1927 р.), ЦВК СРСР, Президії Верховної Ради СРСР.

Н. К. Крупська – одна із організаторів радянської системи народної освіти, саме вона сформулювала головне завдання нової просвіти: "Школа должна не только обучать, она должна быть центром коммунистического воспитания".
Автор праць із педагогіки та історії партії більшовиків.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Кузнечна, Куйбишева та Куколка. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...