• Головна
  • Мобілізація та призов 2016 в Україні: основні подробиці (+відео)
07:30, 7 квітня 2016 р.

Мобілізація та призов 2016 в Україні: основні подробиці (+відео)

Черговий призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань почнеться з 5 травня і триватиме до 30 червня.

Про це розповів на брифінгу речник Міноборони підполковник Олексій Чорнобай, передає ЛІГА.net. Він зазначив, що зараз уточнюється кількість громадян, яких планується призвати. Вона буде залежати від запитів державних силових структур.

Призову будуть підлягати громадяни України, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 20 років, а також старші особи, які не досягнули 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від строкової служби.

"Відповідно до постанови Кабміну призовникам виплатять матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 грн). Фінансування виділено бюджетом Міноборони", - розповів Чорнобай. Призовники з вищою освітою служитимуть рік, без - півтора року: винятково за межами зони АТО.

Протягом квітня-червня поточного року в запас будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліста або магістра і вислужили встановлені строки строкової служби.

Раніше речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов заявив про те, що у разі проведення чергової хвилі мобілізації можуть бути призвані від 5 до 10 тисяч українців. Також він додав, що за три місяці до ЗСУ набрали близько 18 тисяч контрактників, що є серйозним показником. 

Сьома хвиля мобілізації: бути чи не бути?

Що стосується 7-ї хвилі мобілізації, речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов в ефірі Громадського tv заявив, що не виключає такої можливості.

Нині набір у військових комісаріатах відбувається за рахунок тих військовослужбовців, які проходили строкову військову службу, від результатів цієї роботи буде залежати чи буде сьома хвиля мобілізації.

"Щодня 100, 150 іноді 200 громадян України приходять до лав Збройних сил України. Набір ведеться у військових комісаріатах, за рахунок тих військовослужбовців, які проходили військову службу строкову. Робота ця продовжується, тому від результатів цієї роботи буде залежати чи буде сьома хвиля мобілізації", — сказав речник Генштабу.

"Як тільки ми отримаємо офіційну позицію щодо того, чи потрібно проводити сьому хвилю мобілізації, ми почнемо комунікувати, оскільки дуже прискіплива увага з боку суспільства", — сказав Селезньов.

Разом з тим, за планом Генштабу, має бути демобілізовано близько 40 тисяч військових четвертої хвилі мобілізації.

"Що стосується звільнення в запас четвертої хвилі мобілізації: близько 40 тисяч ми маємо звільнити загалом протягом березня-квітня, тобто цей процес нині триває. На сьогоднішній день звільнено близько 30% - це ті військовослужбовці, які поїхали до рідних та близьких, до рідних домівок", — сказав Селезньов.

Він зазначив, що до кінця квітня усі військові четвертої хвилі мають бути звільнені.

"Перша лінія оборони є частина підрозділів, які цей процес реалізовують. За рахунок звільнення в запас військовослужбовців четвертої хвилі мобілізації ми не можемо дозволити послабити наші позиції, тому для того, щоб забезпечити планове звільнення на їх місце заходять інші підрозділи, відбувається внутрішнє переміщення та ротація особового складу. Але завдання, яке стоїть перед нами – до кінця квітня звільнити усіх військовослужбовців четвертої хвилі мобілізації ми реалізовуємо", — сказав речник Генштабу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #мобилизация 2016
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...