19:54, 7 серпня
Будівництво модульного містечка переселенців на Сумщині профінансує УВКБ ООН
Відбулося офіційне підписання Тристоронньої угоди між Сумською обласною військовою адміністрацією, Нижньосироватською сільською радою та УВКБ ООН (проєкт Q-tochok)
“Підписання цієї надзвичайно важливої угоди відкриває нову сторінку у забезпеченні житлом людей, які через злочинні дії ворога вимушені переїжджати у більш безпечні місця, рятуючи свої родини. Проєкт з будівництва модульних будинків є пілотним як для УВКБ ООН, так і для Сумської обласної військової адміністрації та громади. Зробимо все необхідне для його ефективної реалізації, адже від цього залежить життя наших людей”, – зазначив Володимир Артюх.
За словами Тараса Савченка, досі УВКБ ООН допомагала відбудовувати окремі об’єкти, житлові будинки на місці зруйнованих. Але, зрозумівши особливості Сумщини, зокрема в тому, що відбувається евакуація з 5-кілометрової зони, що є велика потреба в переселенні родин з дітьми, разом із ОВА та громадою протягом останніх трьох місяців іноземні донори провели наполегливу і системну роботу. Сторони спільно сформували проєкт, який сьогодні формалізовано через підписання трьохстороннього Меморандуму.
“Цей пілотний проект Q-tochok зі встановлення модульних будинків на території Нижньосироватської сільської ради стане першим кроком у забезпеченні надійного та швидкого вирішення житлових потреб 70 осіб, які через надзвичайні обставини змушені були залишити свої домівки, – зазначив Тарас Савченко.
По програмі встановлення модульних будинків у межах проєкту Q-tochok на території Нижньосироватської територіальної громади планується встановлення 10 будинків. Відповідно до проєкту, місткість будинків до 4 осіб, до 6 осіб та до 9 осіб. Загалом проєкт розраховано на 70 осіб.
Загальна кошторисна вартість модульних будинків (з установкою) становить 16,3 млн грн (приблизно 408,2 тис дол. США) і покривається за кошти УВКБ ООН в Україні.
Відбір домогосподарств для подальшого проживання у житлових будинках буде проводитися Відбірковим комітетом, до складу якого будуть входити 7 представників УВКБ ООН та по 2 представники від Сумської ОДА та Нижньосироватської сільської ради.
Відповідно до робочого плану проєкту орієнтовний термін завершення робіт – жовтень 2024 року.
Голова Київського польового офісу УВКБ ООН в Україні Крістіан ЛАНГЕХЕНКЕ подякував партнерам за співпрацю, спрямовану на підтримку внутрішньо переміщених осіб на Сумщині.
За його словами, це модульне містечко не буде якимось окремим поселенням, від’єднаним від громади. Навпаки, воно стане можливістю для ВПО Сумщини, жителів прикордоння, інтегруватися у громаду, стати її частиною
Нижньосироватський сільський голова Вячеслав СУСПІЦИН підкреслив, що громада створюватиме всі умови, щоб жителям модульного містечка жилося спокійно, щоб вони забули всі страхи війни.
Тарас Савченко наголосив, підписуючи Меморандум, що реалізація цього проєкту не лише покращить умови життя переміщених осіб, але й стане прикладом для подальших ініціатив по всій країні, особливо у прикордонних областях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:38
18 вересня
06:37
18 вересня
18:00
16 вересня
13:03
16 вересня
18:21
13 вересня
ТОП новини
live comments feed...