Джек-пот – це головний виграш у лотереї чи іншій азартній грі. Якщо людині вдалося отримати джек-пот, він миттєво стає дуже багатим, адже його достаток може бути оцінений навіть у кількасот мільйонів доларів. Безліч людей купують лотерейні квитки в гонитві за мрією, вигравши джекпот, вони бажають забезпечити собі шикарне майбутнє в одну мить. Але зірвати головний куш вдається одиницям. По посиланню https://buchayebucha.net/ є можливість насолодитися процесом гри та розраховувати на отримання виграшу.
Історія походження назви
У нинішню азартну індустрію це слово прийшло з гри на гроші як покер. Так ось, якщо під час ігрового процесу нікому з гравців не вдалося здобути пару валетів, то суму з «банку» ставили на кін. І ці кошти накопичувалися доти, доки комусь із учасників не посміхнеться успіх, і він отримає на руки це рідкісне карткове поєднання. Цьому щасливчику і належала вся зібрана сума. Так сформувалося поняття "джек-пот".
Ґрунтуючись на різновиді азартних розваг, фонд призів формується з того, що було поставлено гравцями, або ж із певної суми, яку отримали за реалізацію квитків. Деяка частина з цих коштів призначена для невеликих виплат та призів середніх розмірів, решта накопичується у вигляді джек-поту.
Чи реально стати володарем великого куша?
Розпорядники розваг на гроші та розіграшів не бажають йти на невиправданий ризик щодо великих грошових сум, тому вони вигадують складні правила, дотримуючись яких і можна досягти перемоги. У зв'язку з цим шанс отримати бажаний виграш для пересічних гравців дуже низький.
Наприклад, така відома і поширена в Європі лотерея, як «Euromillions», дає учасникам можливість зірвати великий куш у співвідношенні 1:115 мільйонів, а аналогічний їй розіграш «6 з 49» - 1:140 мільйонів.
Було розроблено величезну кількість стратегічних систем і схем, завдяки яким можна підвищити свій шанс на успіх, але насправді вони зовсім не гарантують стовідсоткову перемогу.
Тож можна покладатися лише на волю випадку та своє везіння, а також слід бути готовим до можливих втрат.
Рекорди лотерейних джек-потів
Незважаючи на те, що шанс перемогти дуже малий, ми досить часто спостерігаємо щасливі випадки, коли людям все ж таки вдається отримати бажаний джек-пот. Найбільші виграші зривають гравці у лотереї на Заході.
Наприклад, трохи більше 10 років тому, щасливчик зі Сполучених Штатів зміг виграти в лотерейний розіграш під назвою Mega Millions 390 мільйонів доларів. Через 4 роки ще два його учасники отримали на двох 380 мільйонів. У Південній Кароліні пенсіонерові вдалося стати мультимільйонером, вигравши в Powerball 360 мільйонів доларів.
У Європі теж були подібні випадки. Приміром, у 2009 році лотерея «SuperEnalotto» подарувала жительці Іспанії, яка вирішила не розголошувати своє ім'я, 123 мільйони євро. А через кілька місяців пощастило і італійцеві — мешканець селища Біньоне отримав виграш у 148 мільйонів євро.
Види джек-потів у азартних іграх
У сфері ігор на гроші існує пара різновидів великого куша, в основу яких покладено різний принцип складання цієї виплати:
-
Фіксований — сума цього виграшу визначається перед початком гри, і під час ігрового процесу не може змінюватися жодним чином. Його розмір не залежить від кількості гравців, які беруть участь у розіграші, від того, що було поставлено гравцями, від кількості реалізованих квитків та інших факторів;
-
Накопичувальний (прогресивний) – розмір цього джек-поту поступово збільшується з кожним ігровим раундом. У тому випадку, коли ніхто не виграв, великий куш переноситься у наступну гру, і там його підсумовують із грошима, що залишилися від минулого раунду. Ці дії повторюються доти, доки комусь із гравців не посміхнеться успіх.
У державах, що належать до СНД, існує така назва як «суперприз». Система його складання вибирається тими людьми, хто організовує ту чи іншу гру. Однак він може накопичуватись не довше, ніж протягом одного року.