Оцінка сучасного українського ринку нерухомості показує, що кількість продажів на вторинному ринку в 2022 році знизилася на 300 відсотків, а обсяг інвестицій у первинний скоротився в 10 разів. Це спричинило відповідне падіння вартості. У 2023 році ситуація дещо вирівнялася порівняно з попереднім роком. На сайті https://lavida.com.ua/ru можна ознайомитись з актуальними пропозиціями на столичному ринку. Досвідчені фахівці завжди готові допомогти клієнтам зробити правильний вибір.

ZRPw6-8obr2qSR4fw2_XUzPri_4Q_4uKEkXOYEA8KW4Ue9zsTvQC996cqpBEl-c5XZA7Hx_194MQsCQYij0uURyuzGm2pdazglbLK7_46xYKifReFglEQwWQjzUWw3V3jLJwBbrvg5G_2FUch-E7qA

Нестабільні ціни – один з основних факторів ринку нерухомості

Вартість квартир залежить від регіону та багатьох інших чинників. У східних областях ціна на нерухомість різко знизилася, що відображають тенденції ринку нерухомості. Чим західніше знаходиться локація, тим стабільнішими і вищими виявляються ціни. Падіння вартості квадратного метра на початку війни пояснюється відсутністю попиту. У новому році він відновився, але більшою мірою у столичному регіоні та західних областях. У північних і південних ринок все ще перебуває у кризі.

Ринок нерухомості в Україні у 2024 році покаже зростання порівняно з попереднім, оскільки в країні, незважаючи на війну, відбуваються реформи та зберігається макроекономічна стабільність, про що свідчать аналітики International Monetary Fund.

Клієнти обирають безпечніші об'єкти

Ще однією тенденцією є страх купувати нерухомість у районах, які відрізняються високим рівнем ризику. Тому пріоритетними є ті, де відносно спокійно. Прогнози на ринку нерухомості говорять про те, що покупці віддають перевагу приватним будинкам, які відрізняються наявністю:

  • автономної системи електропостачання;
  • бомбосховищ;
  • замкнутої системи опалення.

У багатоквартирних будинках зазвичай перевіряють наявність бомбосховища та закритого паркінгу.

Зростання орендної плати

jEkrIMscJm3GIOWtdqCulLrNJrI68M3ZPdvs_Ay5kI_lRCKpbgxU17dpyggrTxQX8yQ9w307jx80bI7xXkg2qiXZ9UtZO9lTPCFPQ_JPfPebaccl1JZ5B5DreQaYHy3jRBLWlo04KUuyJlOJM6-idg

Ринок нерухомості 2023 року показує ще одну тенденцію, яка полягає у збільшенні орендної плати. Якщо у 2022 році вона знизилася в середньому на 50 відсотків, то вже на початку 2023 року відбулося суттєве зростання. Порівнюючи з довоєнним періодом, орендна ставка зросла приблизно 25 відсотків. Реалії такі, що у великих містах на сході країни орендна плата перебуває на довоєнному рівні, тоді як у столиці та західних регіонах її зростання виявилося помітнішим.

Динаміка ринку нерухомості показує, що покупців не перестала турбувати наявність сучасного ремонту та якісних меблів і техніки. Вартість квартир з панорамними вікнами або чудовим видом також суттєво збільшилася.

Що буде із ринком нерухомості?

Аналізуючи можливі сценарії, слід брати до уваги досвід інших країн. Інвестиції в нерухомість залишаються найбільш стабільним та безпечним варіантом. У США так вважає близько 28 відсотків населення. В Україні ситуація приблизно така сама, тому попри військові дії люди продовжують купувати об'єкти. Ціна за метр продовжує зростати. У той же час очікується, що ринок нерухомості в країні стане більш прогнозованим і стабільним. Цьому сприяє зростання попиту і навіть досить обмежена пропозиція. Особливо помітне це на первинному ринку, який практично завмер в очікуванні.

Частково попит забезпечуватимуть ті, хто встиг придбати нерухомість за дуже низькими цінами на початку війни. Графік Світового банку показує, що найбільших втрат за перший рік війни в Україні зазнав саме житловий сектор. Тому не дивно, що його відновлення відбувається найвищими темпами. Частина громадян, які і після війни залишаться за кордоном, продовжуватимуть інвестувати в нерухомість, що відбувалося і до початку повномасштабного вторгнення. Все це дозволяє дивитись на український ринок нерухомості з певною часткою оптимізму.