• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Кошового та Красногірська
Книга О. Евтушенка
09:00, 24 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Кошового та Красногірська

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Кошового та Красногірська.

КОШОВОГО вул. (з 29.09.1954 р.).
Вулиця названа на честь Олега Васильовича Кошового (08.06.1926 р., м. Прилуки Чернігівської обл. – 09.02.1943 р., закатований німцями). Герой Радянського Союзу, під час Великої Вітчизняної війни – один із керівників підпільної організації "Молода гвардія" у м. Краснодон Луганської обл. (1942 р.). Олег Кошовий став наймолодшим членом штабу "Молодої гвардії". Брав участь у бойових операціях, розповсюдженні листівок, здійснював зв’язок із групами в околицях м. Краснодон, передаючи їм завдання від штабу "Молодої гвардії". Заарештований німцями на початку 1943 р. неподалік м. Ровеньки.

СШ №12 м. Конотоп носила ім’я Олега Кошового, у школі створений музей "Молодої гвардії". 


До цього ШИРОКОЇ 1 -й пров. вул. (1920-ті – 1954 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 


КРАСНОГІРСЬКА вул. (з 30.01.1992 р.).

До цього КОМУНІСТИЧНА вул. (1920-ті – 1992 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці мала ідеологічне підгрунтя часів СРСР та належала до суспільно-політичної лексики даної епохи; підкреслювала статус панівної ідеології в СРСР – комуністичної – після Жовтневої революціїї 1917 р.

До цього КРАСНОГІРСЬКА вул. (XVIII – початок ХХ ст.). Перші згадки в 1782 р.,8 1798 – 1800 р. Походження назви вулиці, скоріше за все, слід пов’язувати з власною назвою “Красная горка” – так у давньослов’янський та давньоруський часи називались особливі культові місця, які слугували нашим предкам місцем збору під час поклоніння божествам, проведення язичницьких обрядів і вважались священними. Для таких місць, як правило, обирались найбільш високі частини берегів річок, берегові миси, окремо розташовані природні підвищення в заплавах річки. Вулиця Красногірська від самого свого початку (вул. Леніна) і до кінця (вул. Братів Радченків) пролягає через гористий ландшафт надзаплавних терас, із мисами та ярами, лівого берега р. Єзуч.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Крилова, Кругова та Крупської. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...