• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Інтернатна
Книга О. Евтушенка
09:00, 13 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Інтернатна

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиці Інтернетана.

І
ІНТЕРНАТНА вул.
Вулиця отримала назву від розташованого на ній інтернату для дітей-сиріт, нині загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст. санаторного типу №1.

До цього ЗАВГОРОДНЯ вул. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 4
Див. Завгородня вул.

ІНТЕРНАТНОЇ 1-й пров.
До цього КИБЦІВ пров. (від вул. Інтернатна до вул. Робітничо-Селянська). (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 

Провулок отримав назву від прізвища (прізвиська) Кибец (Кобец), носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього провулку серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.

Кобец (кібець) – малий яструб, хижий корисний птах родини соколових, переважно з сірим або рудим пір’ям. Відповідно до цього, предок володарів прізвища (прізвиська) міг нагадувати цього хижого птаха зовні: наприклад, суворий погляд, гачкуватий ніс т. д. Не виключено, що таке прізвище могла отримати людина, улюбленим заняттям якої було яструбине полювання.

До цого СОРОКИН завулок (від вул. Робітничо-Селянська до вул. Берегова).
(1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р.  Провулок отримав назву від прізвища (прізвиська) Сорока, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього провулку серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.


ІНТЕРНАТНОЇ 3-й пров.
До цього СТУСІВ завулок (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 4
Вулиця отримала назву від прізвища (прізвиська) Стус, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього провулку серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Калініна та Квітки-Основ'яненка. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...