• Головна
  • До радіодиктанту національної єдності-2023 можуть долучитися конотопці
14:07, 20 жовтня 2023 р.

До радіодиктанту національної єдності-2023 можуть долучитися конотопці

До радіодиктанту національної єдності-2023 можуть долучитися конотопці , фото-1

Суспільне Мовлення оголосило нову дату проведення Радіодиктанту національної єдності.

Радіодиктант національної єдності-2023 відбудеться 27 жовтня, у День української писемності та мови, який, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься саме цього дня. Досі цей день відзначали 9 листопада.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Радіодиктант давно вийшов за межі радіоефіру — Суспільне Мовлення транслює його на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі.

«Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка багато років об’єднує українців у цілому світі. Завдяки можливостям Суспільного Мовлення кожен охочий може долучитися до написання Радіодиктанту з будь-якого континенту нашої планети. Але для нас особливо важливо зараз об’єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023, відчули себе частинкою нашої сильної і прекрасної країни», — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджиталу.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, але щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.

«Радіодиктант — це проєкт, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Знаково, що за годину прямого ефіру будуть включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть Радіодиктант разом з усім світом. Навіть на фронті, якщо в той момент буде така змога, наші воїни писатимуть! А також плануємо включення з багатьох країн, з інших континентів! Українці й усі, хто знає або вчить, розуміє, любить українську мову, разом писатимуть текст під диктовку — це буде неймовірно потужна енергетика єднання!» — поділилася координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько.

27 жовтня Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, ютуб-каналі Українського Радіо і на фейсбук-сторінках Суспільного.

Хто цього року напише текст для Радіодиктанту і хто читатиме його у прямому ефірі — стане відомо згодом. Минулого року текст Радіодиктанту національної єдності-2022 «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Радіодиктант у 2022 році писали понад пів мільйона людей на всіх шести континентах, разом з ученими на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту Радіодиктанту на Українське Радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського Радіо отримала листи з усіх куточків України, разом з тимчасово окупованими територіями, а також із понад двадцяти іноземних країн.

Джерело: Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...