• Головна
  • У чому полягає лікування хвороб горла: причини захворювань та способи їх усунення
Новини компаній
10:09, 21 вересня 2023 р.

У чому полягає лікування хвороб горла: причини захворювань та способи їх усунення

Новини компаній
У чому полягає лікування хвороб горла: причини захворювань та способи їх усунення, фото-1

Підступність патологій гортані полягає у тому, що пацієнт, виявивши симптоми, не відразу звертається за медичною допомогою. Початкова стадія виявляє себе як звичайна застуда, на яку переважна більшість не звертає уваги. Проігнорувавши перші ознаки, пацієнт страждає від гострої форми хвороби. Зазвичай хвороби горла виявляються через високу температуру, хриплий голос, біль при ковтанні чи мовленні, збільшені лімфовузли. Залежно від протікання недугу, віку пацієнта та наявності хронічних або супутніх захворювань можуть виявитися й інші симптоми.

Що провокує захворювання горла: 4 найпоширеніші причини

У 90% випадків патологію викликає збудник. Це може бути вірус, бактерія, грибок чи пухлина:

  • Зараження вірусом супроводжується першінням, головним болем та загальним занепадом сил. Температурні показники невисокі. Додатково при ГРВІ вірусної природи спостерігаються сильний нежить і кашель, а при корі чи віспі — шкірні висипи.
  • Бактеріальне захворювання гортані, зокрема зараження стрептококом, мікоплазмою, туберкульозною паличкою чи хламідіями виявляє себе через першіння і біль у горлі, температуру до 40°C, набряк гортані. Патологія бактеріальної природи розвивається стрімко: зранку можна відчувати себе добре, а до вечора — страждати від симптомів.
  • Грибкове зараження відбувається, коли в організм потрапляють дріжджоподібні і цвілеві гриби. Слизова оболонка горла покривається характерним нальотом. Пацієнт відчуває сильний біль. Порушується робота кишково-шлункового тракту.
  • Запалення горла провокує пухлина, яка з’являється безпосередньо у гортані або є вторинною, у вигляді метастазу інших органів. Ріст новоутворень дає відчуття стороннього предмета, клубка в гортані, призводить до болю під час мовлення і прийому їжі, а також зміни голосу.

Перші три причини є інфекційними, остання — неінфекційною, трапляється рідше.

Як лікуються хвороби горла у дорослих і дітей

Після обстеження та постановки діагнозу ЛОР-лікар розробляє індивідуальну схему лікування. План включає особливості перебігу патології у конкретного пацієнта, нестерпність певних ліків, природу збудника, вік, супутні й хронічні захворювання. Врахування перелічених факторів дозволяє зробити дієву схему. Лікування горла відбувається за допомогою:

  • противірусних препаратів, які борються з вірусами;
  • консервативної терапії, що складається з промивання, полоскання, вигрівання, компресів;
  • фізіопроцедур, які включають інгаляції;
  • дієти, яка передбачає виключення з раціону продуктів-подразників слизової оболонки горла.

Варто менше говорити, щоб не напружувати голосові зв’язки. У кімнаті, де перебуває хворий, має бути підвищена вологість.

Хвороби горла у дорослих і дітей, що виникають найчастіше: 5 патологій

ГРВІ, ларингіт, фарингіт, ангіна, тонзиліт — захворювання, з симптомами яких звертаються в ЛОР-клініку. При ГРВІ горло болить і першить, в ньому відчувається сухість. Пацієнт скаржиться на осиплість, нежить, чхання. Прийом імуномодуляторів і противірусних медикаментів покращує стан. Ромашковий та шавлієвий відвари знімають запалення, а льодяники з евкаліптом, тепле пиття, спреї з легким ефектом анестезії допоможуть справитися з ГРВІ.

Ангіна супроводжується температурою 40°C і сильним болем. Для цієї хвороби горла, лікування якої супроводжується прийомом антибіотиків, характерні запалення гортані, почервоніння мигдаликів, білий наліт. Небезпека ангіни полягає в ускладненнях. Щоб уберегтися, необхідні: тепле, рясне пиття, постільний режим, полоскання фурациліном і травами та прийом призначених лікарем медикаментів.

Фарингіт, ларингіт, тонзиліт — запалення відповідно горла, гортані, мигдалин піднебіння. Особливо небезпечним для дітей є ларингіт. У нічні години сну можливий набряк гортані й утруднення дихання, що пов’язано з будовою цієї частини тіла в дитини. Якщо почався спазм, малюка необхідно посадити в теплому середовищі, наприклад, у ванній та негайно викликати швидку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...