• Головна
  • Перевіряємо документи перед покупкою квартири
Новини компаній
14:11, 30 квітня 2023 р.

Перевіряємо документи перед покупкою квартири

Новини компаній

Перевірка документів на квартиру: на що слід звернути увагу

Придбання житлової нерухомості у компанії-забудовника або безпосереднього власника на вторинному ринку не гарантує покупця від можливих неприємних ситуацій, пов'язаних з непорядністю продавців. Саме тому, перед тим як купити квартиру слід ретельно перевірити документи, що підтверджують права власника квартири, на продаж квартири, що належить йому. Головним документом, що засвідчує право власності на квартиру, є витяг з єдиного реєстру нерухомого майна або документи, що підтверджують придбання квартири у колишніх її власників на підставі договору купівлі/продажу, міни, дарування тощо.

Перевіряємо документи у власника квартири

Найчастіше квартира на вторинному ринку житла має не одного, а кількох співвласників, тому крім документів, що засвідчують право власності на квартиру, власник житлової нерухомості зобов'язаний надати покупцю (та нотаріусу, який оформляє договір купівлі/продажу):

  • письмову згоду всіх співвласників квартири або осіб, які претендують на неї, засвідчену нотаріусом;

  • письмова згода одного з подружжя, якщо квартира придбана після укладення шлюбу (така згода буде потрібна також якщо сімейна пара перебуває у розлученні, про що може свідоцтво про розірвання шлюбу);

  • нотаріально засвідчені копії про народження дітей, які претендують згідно із законом на частину квартири. В даному випадку для продажу квартири знадобиться отримання згоди місцевих органів опіки та піклування, яка видається лише після гарантій про надання дітям рівноцінного житла.

Перед продажем квартири її власник зобов'язаний отримати довідку з ЖЕКу або організації, що управляє, про осіб, прописаних у квартирі (без виписки осіб, зареєстрованих у квартирі, угода купівлі/продажу може бути визнана недійсною).

Вивчаємо особливості квартири, що продається.

Продаж квартири на вторинному ринку можливий лише після отримання довідки, що підтверджує експертну оцінку вартості житлової нерухомості, на підставі якої розраховуватимуться розмір податків та платежів, що підлягають сплаті після підписання відповідного договору. Крім того, покупець зобов'язаний переконатися в тому, що квартира, що продається, не перебуває під арештом або під іншим обмеженням, що забороняє її продаж (відповідну довідку можна отримати у нотаріуса або замовити через ЦНАП).
Для нового власника квартири вкрай важлива інформація про відсутність у колишніх власників заборгованості з комунальних послуг – іноді такі суми становлять десятки тисяч гривень і, щоб уникнути неприємних ситуацій, краще вимагати у продавця відповідні довідки від підприємств житлово-комунальної сфери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...