• Головна
  • Понад 500 кримінальних справ “зависло” у Сумському апеляційному суді
07:30, 11 лютого 2021 р.

Понад 500 кримінальних справ “зависло” у Сумському апеляційному суді

Понад 500 кримінальних справ “зависло” у Сумському апеляційному суді

Понад півтисячі апеляційних скарг у кримінальних справах не можуть розглянути у Сумському апеляційному суді. Усе через те, що на початку січня 2021 року двоє суддів пішли у відставку.

У результаті в кримінальній палаті залишилося – двоє, а розглядати такі справи мають тільки трійки, передає suspilne.media.

Тобто, на сьогодні у суді замість 25 суддів є лише 7.

“Справи переносяться, затягуються і строки розгляду вони фактично порушуються”, – розповідає адвокат Семен Стадник про ситуацію, яка нині склалася у цьому суді. Говорить: має кілька кримінальних справ, які зависли. “Був призначений розгляд і в той день не було зібрано склад суду, тому мій підзахисний не зміг отримати розгляд апеляційної скарги. Ні мій клієнт, ні я, як його захисник, не знаємо дати судового засідання”, – каже він.

Передати справу до іншої області має тільки Верховний суд. А це, каже адвокат, ще й ускладнює доставлення підсудних до зали суду із СІЗО“Ускладнюють фактично швидкий і повноцінний розгляд, тому що в тому ж Харкові або Полтаві є свої справи, а Сумська область – велика”, – додав він.

Така ситуація склалася з 5 лютого, бо два судді кримінальної палати пішли у відставку. Останнім написав заяву заступник голови суду – Валерій Матус. Тож тепер у цій палаті є два судді з трьох необхідних для розгляду цієї категорій справ. Нині 553 таких не розглядаються.

“Звернулися до державної судової адміністрації України з проханням розглянути можливість відрядження суддів. Готується звернення до Вищої ради правосуддя і Верховного суду з питанням можливості залучити суддів цивільної палати Сумського апеляційного суду до розгляду окремих категорій справ. Проте звісно проблема є глобальною і вирішити її можна тільки на державному рівні”, – говорить речниця Сумського апеляційного суду Катерина Співак.

Така ситуація у суді склалася через те, що розпущений попередній склад Вищої кваліфікаційної комісії. Вона призначала суддів до роботи, розповідає член ради відділення Асоціації правників України у Харківській області Роман Чумак. “Уже майже два роки триває дискусія з приводу того, яким чином це повинно відбуватися, тобто хто має обирати цих суддів. Це за допомогою міжнародних експертів має бути чи – тільки національних”, – каже він.

Чумак вважає, що “немає політичної волі для вирішення цього питання”. “Президент пропонує провести загалом загальну судову реформу, яка буде стосуватися не тільки добору суддів, а загалом судової системи. Тобто фактично президент пропонує знову провести глобальну судову реформу. Як судді, так і звичайні громадяни втомилися від цих постійних судових реформ, тобто споживачі втомилися, а лише треба зробити просто: потрібно розблокувати роботу вищої кваліфікаційної комісії”, – додав він.

За словами Романа Козака, процес добору суддів – тривалий. Тож якщо комісія запрацює зараз, на призначення судді знадобиться не менш як рік.

В Апеляційному суді за штатним розписом має працювати 25 суддів. Наразі всього залишилось 7: двоє – у кримінальній палаті, п’ятеро – у цивільний. За минулий рік у суді тут розглянули 9392 справи. Середня кількість розглянутих справ та матеріалів на одного суддю – 783, при тому що визначена Радою суддів норма – на рівні 183 справ на рік.

Суспільне направило інформаційний запит до Офісу президента з питаннями: коли може бути відновлена робота Вищої кваліфікаційної комісії чи іншого органу, який відповідатиме за призначення суддів та у який термін запрацює відбір нових суддів. На відповідь чекаємо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #апеляційний суд #справи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...