• Головна
 • Що потрібно знати про місцеві вибори 2020
12:40, 24 жовтня 2020 р.

Що потрібно знати про місцеві вибори 2020

Що потрібно знати про місцеві вибори 2020

25 жовтня українці будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування відбуватиметься з нововведеннями через зміни до Виборчого кодексу, а також з низкою карантинних обмежень.

Все, що потрібно знати, перш ніж іти на виборчу дільницю, зібрав у своєму матеріалі 24 канал.

Місцеві вибори 2020: основні дати

5 вересня в Україні офіційно розпочався виборчий процес. Голосуватимуть за місцевих депутатів та мерів населених пунктів українці 25 жовтня.


Основні дати виборів / Інфографіка 24 каналу

Вибори на тимчасово окупованих територіях України (Крим та окремі райони Донецької і Луганської областей) не відбуватимуться. Їх призначать за умови припинення окупації та агресії Росії проти України, згідно зі встановленим законом порядком.

Як будуть проходити вибори

Цьогоріч місцеві вибори відбудуться за новими правилами. Ще у 2019 році в Україні ухвалили Виборчий кодекс, до якого у липні 2020-го внесли чимало змін. Крім того, скорочується кількість депутатів внаслідок проведеної адміністративної реформи (зменшення кількості рад після укрупнення громад і формування ОТГ).


Скільки депутатів обиратимуть / Інфографіка ЧЕСНО

Основні зміни:

 • Другий тур виборів міських голів буде проводитися лише в містах з населенням понад 75 тисяч осіб (якщо жоден із кандидатів не набере понад 50% голосів у першому турі).
 • Кандидати-мажоритарники можуть обиратися лише у населених пунктах, де проживає до 10 тисяч осіб. У більших містах та радах вищого рівня вибори будуть відбуватися за пропорційною системою. Списки будуть відкритими та формуються виключно політичними партіями.
 • Скоротили кількість виборчих округів (їх було укрупнено). Від одного округу обиратимуться щонайменше двоє і максимум 4 депутати.
 • Гендерні квоти: у кожній п'ятірці списку має бути щонайменше двоє представників протилежної статі (в цілому у списку політсили – не менше 40% кандидатів однієї статі).
 • Виборець має можливість обрати не лише політичну силу, а й саме того її представника, якого бажає бачити у раді. Він, однак, повинен набрати щонайменше 25% від виборчої квоти, щоб просунутися вище за списком. Якщо висуванець набирає менше – мандати розподіляє партія.
 • Змінилася форма бюлетеня: навпроти партій буде список кандидатів від неї. Виборець має поставити галочку за партію, яку обирає, і вписати номер кандидата, якого підтримує.


Який вигляд матиме бюлетень / ОПОРА

 • Бюлетені будуть різних кольорів. Переважно виборці отримуватимуть 4 бюлетені, якими голосуватимуть міського голову та депутатів міської, районної та обласної рад. Однак їх кількість залежить від того, кого обиратимуть на відповідній території.


Бюлетені будуть різнокольоровими / Скріншот відео 24 каналу

Кількість бюлетенів у виборці інфографіка 24 канал
Кількість бюлетенів у виборців / Інфографіка 24 каналу

 • Обмеження можливості обиратися на різні посади для кандидатів. Тепер можна балотуватися лише на дві посади на одному рівні або ж у ради максимум двох рівнів.
 • Організації партії на місцях мають можливість укласти угоду про співпрацю з депутатською групою у парламенті, що гарантує включення її кандидатур до виборчих комісій (раніше це право мали тільки депутатські фракції).
 • На місцевому рівні запровадили грошові застави для усіх кандидатів

Карантинні нововведення

 • На кожній дільниці буде відповідальна особа, яка розпитуватиме виборців про стан здоров'я.
 • При вході розставлять дезінфектори, якими потрібно обробити руки.
 • По усій дільниці нанесуть розмітку, аби людям було простіше дотримуватись соціальної дистанції.
 • Якщо буде можливість, то зроблять різні входи та виходи, аби не було скупчень людей.
 • Біля столу, на якому видаватимуть бюлетені, може бути не більше, ніж 3 людей.
 • Усі поверхні дезінфікуватимуть.

1427503.jpg?202010150055

Виборців без масок теж допускатимуть до голосування. Однак їх за це порушення будуть притягувати до адміністративної відповідальності. На голосування – без маски: що за це загрожує. За дотриманням маскового режиму будуть стежити правоохоронці, члени комісій та представники місцевої влади.

Люди з ознаками застуди, згідно з урядовою постановою, повинні голосувати в окремій кабінці за окремим маршрутом. Члени виборчої комісії при цьому мають стежити, щоб з хворим зберігалася дистанція.

Фахівці зазначають, що після місцевих виборів в Україні не буде нового спалаху COVID-19. До цього призводить довготривале спілкування в колективах понад 15 осіб. Під час проведення виборів цього відбуватися не буде.

Як бути тим, хто на самоізоляції чи у лікарні?

Українці, які захворіли на COVID-19, зможуть проголосувати вдома – члени виборчої комісії у спеціальних засобах захисту будуть приходити до цих виборців.

Щоб отримати таку можливість, необхідно до 20:00 23 жовтня передати відповідну заяву та виписку з медичної картки амбулаторного хворого або витяг з реєстру медичних записів (взяти у лікаря) до дільничної комісії за місцем голосування. Така ж процедура і для тих, хто перебуває на самоізоляції (наприклад, тому що контактували з хворим).

Пацієнти, які хворіють на COVID-19 та перебувають у лікарні, зможуть проголосувати безпосередньо там. У день виборів до них приїдуть мобільні бригади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #2020
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...