Як здійснюється виплата лікарняних

Під час брифінгу щодо попередження поширення коронавірусної інфекції на Сумщині, начальниця управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Віра Лаврик розповіла, у яких випадках і в якому розмірі Фонд соціального страхування України здійснює виплату по тимчасовій втраті працездатності та які є додаткові підстави для отримання грошової допомоги під час карантину.

За її словами, Фонд соціального страхування здійснює фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності у штатному режимі. Ці виплати покликані компенсувати застрахованим особам втрачений заробіток за кожен день непрацездатності, починаючи з шостого дня (перші п’ять оплачує роботодавець) і до одужання.

На сьогодні в області працює 234 тис. застрахованих осіб. Наразі працівниками медичних закладів вже видано 14 листків непрацездатності по захворюваності на коронавірусну інфекцію, 48 листків непрацездатності по самоізоляції. Також станом на 10 квітня лишились відкритими 13 листків непрацездатності з діагнозом COVID-19 та 38 по самоізоляції. Один листок непрацездатності по захворюванню на коронавірусну інфекцію та 10 по самоізоляції вже закриті і особи приступили до роботи.

На такі виплати мають право всі працевлаштовані (хто сплачує ЄСВ), з першого дня,вони здійснюються на підставі лікарняного (виданого у встановленому порядку).

Також у разі хвороби дитини віком до 14 років для особи, яка здійснюватиме догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений заробіток, починаючи з першого дня догляду. Проте законодавством не передбачено надання допомоги по догляду за дітьми, які не є хворими та перебувають вдома внаслідок карантину.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті непрацездатності залежить від середньоденної заробітної плати працівника та тривалості його страхового стажу.

100% середнього доходу отримують особи, у яких страховий стаж понад 8 років і за наявності пільг, 70% – у кого страховий стаж від 5 до 8 років, 60% – від 3 до 5 років та 50% – у кого страховий стаж до 3 років.

На час дії протиепідемічних заходів Фонд соціального страхування України в Сумській області продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) за загальними страховими випадками. Однак на період карантину перелік страхових випадків, за якими надаються допомоги розширено.

Карантин є окремим страховим випадком, тож на період його дії Фонд фінансує надання допомоги за лікарняними листками, з двох додаткових підстав. У зв’язку з відстороненням від робот для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, якщо: ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями; у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

Допомога здійснюється Фондом на підставі лікарняного листка, виданого інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога. Виплата здійснюється ФССУ, починаючи з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу й розміру середньоденного доходу працівника.

На період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної інфекції, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Також допомога фінансується Фондом на підставі виданого у встановленому порядку відповідного лікарняного листка. Виплата здійснюється ФССУ, починаючи з 6 дня непрацездатності (перші 5 фінансуються за кошти роботодавця). Розмір зазначеної допомоги складає 50% середнього доходу особи незалежно від тривалості страхового стажу.

Нагадаємо, на сьогодні бюджет Фонду соціального страхування у Сумській області становить понад 600 млн грн, що на 70 млн більше за попередній рік.

konotop.in.ua
Конотоп
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Новини компаній
Місто на Єзучі є важливим історичним та культурним центром України. Подорожуючих воно приваблює Шуховською вежею, архітектурою та багатою історією. Назва Конотопа фігурує в кінематографі, творах Буличева, Еренбурга, Кожелянко, Гоголя. В комп'ютерній грі «Козаки 3» окремий сценарій присвячений конотопській битві. Не дивно, що безліч туристів бажають відвідати місто і познайомитися з ним ближче. На протязі карантину кожен очікував відновлення звичної роботи...
Суспільство
КП «Конотопський комунсервіс», МБТІ та КП «Банно-пральний комбінат» підтримали челендж «Зроби красиву клумбу в місті!» Вони взяли участь в облаштуванні квітника. Окрім того, до челенджу доєдналися і приватні підприємці Конотопу. Так, клумба з’явилася поблизу фаст-фуду «Глечик». Щодо якості розробки квітника можна посперечатися, але
Суспільство
Про результати дослідження ґрунтів Конотопщини повідомляють у спільноті “Друзі Сеймського РЛП”. Ґрунтовий розріз в мініатюрі, взятий на території Конотопської метеостанції, в посіві картоплі, 18 травня 2020 року.1. Гумусовий горизонт становить більше 1 метра!!! Чорнозем! Це означає, що на цьому місці щонайменше 1 тисячу років тому був степ. Конотоп із північного заходу та заходу оточували степи! Порода, на якій сформувався цей ґрунт, нанесена вітрами і наз...
Суспільство
На Сумщині до кримінальної відповідальності притягнуто двох молодиків, які здійснили незаконний поруб лісу маже на 200 тис. грн. Конотопською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру двом жителям с. Салтикове Конотопського району, які здійснили незаконний поруб лісу. За даними слідства, підозрювані в квітні 2020 року, не маючи відповідного дозволу, зрубали 61 дерево породи «в’яз» у полезахисному лісовому насадженні на території Салтиківського старости...
Суспільство
На ремонт та будівництво автомобільних доріг загального користування державного значення Сумщина планує отримати 2761 млн гривень. За рахунок цих коштів передбачається виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах Н-07 Київ – Суми – Юнаківка протяжністю 49 кілометрів, Н-12 Суми – Полтава (з обходом м. Суми) протяжністю 78,9 кілометра, Р-65 КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка» протяжністю 7,9 кілометра, Р-61 Б...
Суспільство
Про це у черговому стрімі повідомив міський голова Конотопу Артем Семеніхін. Вчора на засіданні комісії з ТеБ та НС було прийнято рішення про виділення цих коштів. Прийняте рішення,буде відповідне розпорядження про виділення коштів зі спецфонду для забезпечення тих заходів, щоб у нас відкрились дитячі садочки. Загальна сума це близько 350 тис грн. Жодної копійки не візьмуть з батьків. Також я звернувся до благодійників, щоб вони допомоги закупити нам піром...
Суспільство
Відповідне рішення було прийняте вчора 22 травня під час засідання обласної комісії з ТЕБ та НС. Також обласна комісія дозволила діяльність готелів (крім хостелів), проведення спортивних заходів без глядачів, у яких беруть участь до 50 осіб (або понад 50 осіб – лише за погодженням з МОЗ України) та проведення релігійних заходів за умови дотримання під час дозволених видів діяльності протиепідемічних вимог.
Суспільство
Конотопською місцевою прокуратурою 19 травня 2020 року повідомлено про підозру директорові Товариства з обмеженою відповідальністю, через неналежне виконання службових обов’язків якого, відділу освіти Конотопської міської ради завдано понад 828 тис грн. матеріальної шкоди (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, у 2019 році між відділом освіти Конотопської міської ради та зазначеним товариством укладено договір на реконструкцію будівлі Конотопської г...
Суспільство
У Конотопі триває флешмоб з озеленення міста. Починаючи з учорашнього дня, працівники всіх структур Конотопської міської ради долучилися до акції з озеленення міста. Так, сьогодні працівники управління економіки висадили квіти на клумбах міста.