• Головна
  • Як здійснюється виплата лікарняних
21:03, 11 квітня 2020 р.

Як здійснюється виплата лікарняних

Як здійснюється виплата лікарняних

Під час брифінгу щодо попередження поширення коронавірусної інфекції на Сумщині, начальниця управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Віра Лаврик розповіла, у яких випадках і в якому розмірі Фонд соціального страхування України здійснює виплату по тимчасовій втраті працездатності та які є додаткові підстави для отримання грошової допомоги під час карантину.

За її словами, Фонд соціального страхування здійснює фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності у штатному режимі. Ці виплати покликані компенсувати застрахованим особам втрачений заробіток за кожен день непрацездатності, починаючи з шостого дня (перші п’ять оплачує роботодавець) і до одужання.

На сьогодні в області працює 234 тис. застрахованих осіб. Наразі працівниками медичних закладів вже видано 14 листків непрацездатності по захворюваності на коронавірусну інфекцію, 48 листків непрацездатності по самоізоляції. Також станом на 10 квітня лишились відкритими 13 листків непрацездатності з діагнозом COVID-19 та 38 по самоізоляції. Один листок непрацездатності по захворюванню на коронавірусну інфекцію та 10 по самоізоляції вже закриті і особи приступили до роботи.

На такі виплати мають право всі працевлаштовані (хто сплачує ЄСВ), з першого дня,вони здійснюються на підставі лікарняного (виданого у встановленому порядку).

Також у разі хвороби дитини віком до 14 років для особи, яка здійснюватиме догляд за нею вдома або в умовах стаціонару, Фонд компенсує втрачений заробіток, починаючи з першого дня догляду. Проте законодавством не передбачено надання допомоги по догляду за дітьми, які не є хворими та перебувають вдома внаслідок карантину.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті непрацездатності залежить від середньоденної заробітної плати працівника та тривалості його страхового стажу.

100% середнього доходу отримують особи, у яких страховий стаж понад 8 років і за наявності пільг, 70% – у кого страховий стаж від 5 до 8 років, 60% – від 3 до 5 років та 50% – у кого страховий стаж до 3 років.

На час дії протиепідемічних заходів Фонд соціального страхування України в Сумській області продовжує фінансувати допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) за загальними страховими випадками. Однак на період карантину перелік страхових випадків, за якими надаються допомоги розширено.

Карантин є окремим страховим випадком, тож на період його дії Фонд фінансує надання допомоги за лікарняними листками, з двох додаткових підстав. У зв’язку з відстороненням від робот для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення, якщо: ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями; у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.

Допомога здійснюється Фондом на підставі лікарняного листка, виданого інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога. Виплата здійснюється ФССУ, починаючи з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу й розміру середньоденного доходу працівника.

На період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної інфекції, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.

Також допомога фінансується Фондом на підставі виданого у встановленому порядку відповідного лікарняного листка. Виплата здійснюється ФССУ, починаючи з 6 дня непрацездатності (перші 5 фінансуються за кошти роботодавця). Розмір зазначеної допомоги складає 50% середнього доходу особи незалежно від тривалості страхового стажу.

Нагадаємо, на сьогодні бюджет Фонду соціального страхування у Сумській області становить понад 600 млн грн, що на 70 млн більше за попередній рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...