Новини компаній
09:50, 21 грудня 2019 р.

Ідеї для затишної вітальні

Новини компаній

Вітальня часто стає тим особливим приміщенням, яке об'єднує родину під час сімейних бесід чи за переглядом фільмів, яке допомагає гостям відчути себе бажаною в домі людиною, яке насичене атмосферою спокою та легкості. Тому дуже важливо при облаштуванні вітальні зосередитися на таких параметрах як затишок та функціональність.

Загальні правила облаштування затишної вітальні

Універсальних правил розміщення меблів у вітальні та особливих планувань простору не існує, але слід вважати на те, що вітальня має бути функціональною з наступних причин:

  • кімната призначається для різних за статтю, віком, сімейними відносинами людей (члени родини, гості, навіть, партнери, колеги);

  • вітальня виконує ряд різних призначень — для відпочинку, розмов, роботи, гри.

Саме з урахуванням цих показників визначається потрібність тої чи іншої деталі інтер'єру, меблів. Необхідний мінімум:

  • для відпочинку —  диван, крісла чи м'який куточок ( які можна купити на сайті https://amf.com.ua/odessa/ , інколи це може бути просто облаштована зона відпочинку перед каміном з килимом чи подушками;

  • для проведення спільних обідів, бесід, роботи, дозвілля  — необхідний за призначенням стіл (столовий, журнальний, робочий, компьютерний), стільці;

  • для організації простору та збереження речей — шафи, полички, підставки, стелажі за вибором.

До того ж, у вітальні слід намагатися створити затишну атмосферу, яка досягається правильним вибором текстилю, декоративних та акцентних деталей, освітленням.

Освітлення. Заміна загального освітлення у вигляді центральної люстри на джерела світла другого ряду (лампи на стелі, стінах, торшери на столах чи на підлозі) створює особливу атмосферу затишку.

Текстиль. При стриманому дизайні вітальні не слід лякатися яскравих деталей, вони доповнюють інтер'єр, роблячи його живим. Це можуть бути диванні подушки насичених відтінків, оббивка м'яких меблів, штори.

Декоративні деталі. Голі стіни вітальні ніяк не сприяють затишку. Тому слід використовувати декор — дзеркала, картини, постери, сімейні фотографії у рамках. Навіть дрібнички на полицях у вигляді цікавих статуеток, керамічних фігурок здатні надати кімнаті тепла.

Акцентні деталі. Зараз все частіше центром вітальні стає камін, навколо якого облаштовують зручну зону відпочинку. Або велике панорамне вікно, наявність якого у кімнаті впливає на остаточний дизайн всього помешкання. На чому акцентувати увагу в кімнаті, вирішує кожен господар самостійно.

Ідеї для затишної вітальні, фото-1

Затишна вітальня: цікаві ідеї для цікавих людей

Вітальня часто облаштовується з урахуванням потреб людей, що проживають у помешканні.

Якщо це молода особа або пара, не дивно зустріти у вітальні робочий або ігровий куточок з сучасним комп'ютерним столом та технікою. Стильне геймерське крісло при цьому стає необхідним елементом. 

Щоб логічно його вписати у дизайн, іншу частину кімнати можна облаштувати у стилі контемпорарі, де усе підпорядковано функціональності та зручності:

  • невеликий кавовий стіл, який розкладається у повноцінний столовий;

  • диван-трансформер;

  • інші модульні меблі, що змінюють форму та призначення.

Якщо у квартирі проживають літні люди, то вітальня для них стає місцем відпочинку та зустрічі з рідними. Обов'язкові елементи: зручний диван з кріслами (навіть з кріслом-качалкою), навпроти них телевізор, стіл для рукоділля чи чаювання, гарний текстиль — пледи, подушки, килими.

Для сім'ї з малими дітками вітальня перетворюється на зону, де часто відбуваються усі життєві події, але при цьому вона повинна бути безпечною. Великий килим або його відсутність при наявності «теплої підлоги», якісні м'які меблі, техніка, до якої немає вільного доступу. Мінімум скляних меблів, деталей з гострими кутами, дрібничок.

Затишної вам вітальні!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...