14:00, 18 липня 2018 р.

На Сумщині падає злочинність

На Сумщині падає злочинність

У прокуратурі Сумщини підбито підсумки роботи за перше півріччя 2018 року.

За перше півріччя на території області обліковано 6492 злочинів, що на 8,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Рівень розкриття кримінальних правопорушень по області складає 52,5% – це 1 місце по Україні. Менше обліковано особливо тяжких та тяжких злочинів, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, розбоїв та незаконного заволодіння транспортними засобами.

Боротьба з організованою злочинністю залишається одним з першочергових завдань правоохоронних органів. Викрито та направлено до суду обвинувальні акти стосовно 7 організованих злочинних груп у складі яких 22 осіб, з обвинуваченням у заволодінні транспортними засобами, крадіжках, грабежі, нападі з метою заволодіння майном.

Триває робота з протидії кримінальній корупції. Поточного року правоохоронними органами області до суду направлено 54 проваджень стосовно 65 осіб. Загальна сума спричинених злочинами вказаної категорії збитків становить 17,4 млн грн, з яких відшкодовано 6,8 млн грн, накладено арешт на майно на суму 3,5 млн грн, заявлено позови на 4,8 млн грн.

Правоохоронними органами області складено та направлено до суду 229 адміністративних протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією. Судами розглянуто та набрали законної сили постанови щодо 110 протоколів з накладенням на осіб штрафів на загальну суму 52717 грн.

Також скеровано до суду 25 обвинувальних актів у сфері земельних відносин. У вказаній сфері пред’явлено позовів на суму 175 млн грн, наразі задоволено та добровільно відшкодовано 156 млн грн. Загалом до державної власності повернуто 1147 га земель вартістю понад 60 млн грн.

Крім того, спрямовано до суду 46 кримінальних проваджень з обвинувальними актами у сфері лісокористування, у яких встановлено збитки на суму 3 млн 751 тис. грн, добровільно відшкодовано 406 тис. грн, заявлено позови на суму 2 млн 544 тис. грн.

Водночас до суду направлено 70 обвинувальних актів у бюджетній сфері, серед яких 5 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо привласнення коштів, виділених на ремонт доріг, а також за фактом ухилення від сплати податків керівництвом ДП «Сумський облавтодор». До бюджету відшкодовано 17 млн грн.

За процесуального керівництва прокуратури області за співпраці з підрозділами Служби Безпеки України, Державної прикордонної служби та Сумської митниці ДФС до суду направлено 7 обвинувальних актів стосовно осіб, які скоїли злочини, пов’язані із контрабандою наркотичних і психотропних речовин та бойових припасів.

До суду скеровано 4 кримінальних провадження за фактами кримінальних правопорушень, спрямованих проти основ національної безпеки України та тероризму, у тому числі стосовно одного підозрюваного за фактом фінансування тероризму.

Слідчими органів фіскальної служби області до суду спрямовано 16 кримінальних проваджень, з яких 10 з обвинувальними актами, ще 6 для звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із добровільною сплатою сум податкових зобов’язань. У закінчених кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування завданих збитків у розмірі 21,8 млн грн.

До вищих судових інстанції прокурорами подано документи прокурорського реагування на неправосудні вироки стосовно 140 осіб. З їх числа в апеляційному та касаційному порядку змінено і скасовано неправосудні судові рішення стосовно 124 осіб.

Не допущено випадків незаконного притягнення дітей до кримінальної відповідальності. Забезпечено додержання конституційних прав громадян під час їхнього поміщення і тримання у пенітенціарних установах.

Прокуратурою активізовано роботу з представництва в судах. Загалом з початку року пред’явлено позовів на суму понад 272 млн грн. Судами задоволено позовів прокурорів та відповідачами добровільно сплачено коштів на загальну суму більше 173 млн грн, позови на суму більше 250 млн грн перебувають на розгляді у судах. Зокрема з питань державної та комунальної власності предявлено позовів на суму 51,3 млн грн, задоволено та добровільно відшкодовано 11,6 млн грн.

Прокуратура області у межах компетенції забезпечує виконання взятих Україною зобов’язань за міжнародними договорами про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження. Розглянуто та організовано виконання 25 запитів про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження. Співпраця стосувалася 9 держав світу (Республіка Польща, ФРН, Держава Ізраїль, Швейцарська Конфедерація, Республіка Молдова та інші).

Прокурорами забезпечується своєчасна та належна перевірка доводів, викладених у зверненнях, вживаються заходи до поновлення порушених прав громадян та економічних інтересів області. Станом за 6 місяців 2018 року розглянуто 1419 звернень. Прийнято громадян на особистому прийомі 1005, повідомляє Прес-служба прокуратури області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#статистика #злочинність #Сумщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...