• Головна
  • Понад 1000 мешканців Сумщини стали контрактниками у 2017 році
07:30, 20 лютого 2018 р.

Понад 1000 мешканців Сумщини стали контрактниками у 2017 році

Понад 1000 мешканців Сумщини стали контрактниками у 2017 році

Про особливості строкової служби та служби за контрактом йшлося під час брифінгу в облдержадміністрації.

За словами заступника військового комісара обласного військового комісаріату Сергія Харченка, жінки складають близько 10 відсотків від загальної чисельності контрактників.

Стосовно контрактної служби, мінімальна зарплата контрактника становить 7200 гривень. Якщо служба проходить безпосередньо на лінії зіткнення, то додатково виплачується 10 000 гривень до зарплати. Контрактнику надається щорічна відпустка із збереженням заробітної плати від 30 до 45 днів, залежно від вислуги.

Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Михайло Криворотенко, наразі перед місцевою владою стоїть завдання заохочувати тих, хто підписує контракт, і надавати одноразову матеріальну допомогу. Такі приклади в області є. Наразі розглядається також можливість постійної підтримки членів сімей контрактників.

Як позитив та додатковий стимул контрактники називають також запровадження виплати коштів військовослужбовцям, які проходять військову службу в пункті постійної дислокації, коштів за винайм житла.

Сергій Харченко зауважив, що контракт підписується на 6 місяців для тих, хто проходив службу із 2014 року і дотепер. Термін першого контракту тих, хто служив до 2014 року або вперше йде до армії, становить 3 роки.

Завдання із призову на строкову службу минулоріч також було виконано, зауважив Михайло Криворотенко. Упродовж трьох призовів на строкову військову службу до лав Збройних Сил України було призвано 877 осіб.

Солдати строкової служби не направляються у зону проведення антитерористичної операції, а служать виключно у тилових військових частинах і не долучаються до військових дій; за кожним призовником зберігається робоче місце і середньомісячна заробітна плата; після проходження служби є перспектива влаштуватися на роботу до правоохоронних органів, інших військових формувань із хорошим соцпакетом.

До слова, наразі середня зарплата у ЗСУ стартує від 10000 гривень. Якщо особа бажає в подальшому навчатися, вона має переважне право при вступі до навчального закладу. Члени їх сімей мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на робочому місці при скороченні численності працівників підприємства. Окрім того, цьогоріч збільшено до 6400 гривень розмір одноразової матеріальної допомоги особі, яка проходить строкову службу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЗСУ #контрактники #Сумщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...