• Головна
  • В Україні набув чинності закон щодо встановлення лічильників на газ
08:30, 23 січня 2018 р.

В Україні набув чинності закон щодо встановлення лічильників на газ

В Україні набув чинності закон щодо встановлення лічильників на газ

Відповідно до Закону, лічильники на газ потрібно встановити не до початку 2018-го, а до 1 січня 2021 року.

Встановлення газового лічильника дає можливість споживачам розраховуватися за природний газ відповідно до реальних обсягів його споживання. Це значно економить кошти і дає можливість контролювати витрату газу.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Газорозподільчі компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу лише за згоди співвласників багатоквартирного будинку. Відповідні правки до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» про порядок встановлення лічильників споживачам природного газу внесла Верховна Рада на своєму засіданні 21 грудня 2017 року. Рішення підтримали 325 народних депутатів.

Крім того, ухвалений документ забороняє газовикам припиняти газопостачання в багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Зазначено, що газорозподільчі компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які вони сплачують за природний газ. У разі установки індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього повинна бути виділена протягом 12 місяців.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...