• Головна
  • Жителям Конотопщини роз'яснили нові правила сортування сміття
09:00, 15 січня 2018 р.

Жителям Конотопщини роз'яснили нові правила сортування сміття

Жителям Конотопщини роз'яснили нові правила сортування сміття

Відповідно до ЗУ «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. На порушників відповідного законодавства накладатимуться штрафи.

Про це нагадала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Людмила Зерниченко, говорячи про переваги методу роздільного збирання побутових відходів та принцип його дії.

Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.

Роздільне збирання – це метод збирання, за якими ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.

Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років.

Часто сміття просто спалюють. І при цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферу. Спалювання відходів у дворах розглядається нашими законами як правопорушення та передбачає штрафи. Необдумане викидання відходів або їх спалювання наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу, а зрештою, і суспільству.

«Кожен з нас повинен чітко зрозуміти, що впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, а отже - сприятиме розв'язанню екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищить рентабельність сфери поводження з ТПВ», - переконана Людмила Зерниченко.

З чого починати?

Для початку необхідно облаштувати майданчики для встановлення контейнерів з роздільного збирання побутових відходів, далі встановити контейнери різного призначення. Вони повинні мати кришки різного кольору – жовтого, зеленого, синього і звичайного сірого та спеціальні отвори.

Контейнери з кришками різних кольорів мають різне призначення:

- контейнер з жовтою кришкою призначений для поліетиленової тари.

- контейнер з синьою кришкою призначений для паперу та картону.

- контейнер з зеленою кришкою призначений для скла.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про відходи» з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини з 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.

Зазначаємо, що статтею 21 вищевказаного Закону України органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують виконання вимог законодавства про відходи та організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.

Зазначаємо, що статтею 82.8 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження та видалення.

Нагадаємо, у Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами.

#Сортуваннясміття #реформа #сміттєвіконтейнери
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...