
09:00, 15 січня 2018 р.
Жителям Конотопщини роз'яснили нові правила сортування сміття

Відповідно до ЗУ «Про відходи» з 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. На порушників відповідного законодавства накладатимуться штрафи.
Про це нагадала начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Людмила Зерниченко, говорячи про переваги методу роздільного збирання побутових відходів та принцип його дії.
Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі.
Роздільне збирання – це метод збирання, за якими ресурсоцінні компоненти побутових відходів – папір, скло, пластик, метал – збирають окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторне використання.
Потрапляючи на сміттєзвалище, відходи забруднюють навколишнє середовище – грунт, повітря, воду, – залишаючись там від декількох до сотень років, тому що природа не може їх дуже швидко самостійно переробити: папір переробляється 2-3 роки; консервна банка – 120-150 років; звичайний поліетиленовий пакет – 200 років; пластикова пляшка – 500 років; скло – більше 1000 років.
Часто сміття просто спалюють. І при цьому виділяються токсичні гази, утворюються небезпечні хімічні сполуки, які забруднюють атмосферу. Спалювання відходів у дворах розглядається нашими законами як правопорушення та передбачає штрафи. Необдумане викидання відходів або їх спалювання наносить непоправну шкоду навколишньому середовищу, а зрештою, і суспільству.
«Кожен з нас повинен чітко зрозуміти, що впровадження системи роздільного збирання сміття дозволить зменшити кількість відходів, які підлягають захороненню, а отже - сприятиме розв'язанню екологічних, соціальних проблем та ресурсозбереженню і підвищить рентабельність сфери поводження з ТПВ», - переконана Людмила Зерниченко.
З чого починати?
Для початку необхідно облаштувати майданчики для встановлення контейнерів з роздільного збирання побутових відходів, далі встановити контейнери різного призначення. Вони повинні мати кришки різного кольору – жовтого, зеленого, синього і звичайного сірого та спеціальні отвори.
Контейнери з кришками різних кольорів мають різне призначення:
- контейнер з жовтою кришкою призначений для поліетиленової тари.
- контейнер з синьою кришкою призначений для паперу та картону.
- контейнер з зеленою кришкою призначений для скла.
Відповідно до статті 32 Закону України «Про відходи» з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини з 1 січня 2018 року забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.
Зазначаємо, що статтею 21 вищевказаного Закону України органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують виконання вимог законодавства про відходи та організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів.
Зазначаємо, що статтею 82.8 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження та видалення.
Нагадаємо, у Конотопі склалась загрозлива ситуація з очисними спорудами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:04
16 травня
11:33
14 травня
live comments feed...