• Головна
  • Конотопцям розповіли, що зберігається в районному архіві
16:00, 26 грудня 2017 р.

Конотопцям розповіли, що зберігається в районному архіві

Конотопцям розповіли, що зберігається в районному архіві

Які матеріали і документи зберігаються в архіві райдержадміністрації, наскільки доступні вони для громади і за яких умов і потреб ними можна скористатись?

До Дня архівіста на ці питання у своєму інтерв'ю районній газеті «Сільські горизонти» відповіла начальник архівного відділу райдержадміністрації Алла Батюк. Інтерв'ю опубліковано на офіційній сторінці Конотопської РДА.

«Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради, - розповідає Алла Батюк. - Ним став бібліотечно-архівний відділ, протягом грудня 1917 - квітня 1918 років очолюваний професором Олександром Грушевським. Загалом архівна спадщина України являє собою сукупність сотень тисяч фондів».

«Завдяки працівникам архівного відділу райдержадміністрації здійснюється доступ до документальної бази досліджень, адже архівні матеріали - це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави утвердження історичної правди і справедливості», - підкреслила посадовець.

Варто відзначити, що протягом поточного року до архівного відділу райдержадміністрації звернулося близько 500 осіб, які порушували питання про підтвердження стажу роботи в колгоспах району, виділення та приватизацію земельних ділянок, зміни назв вулиць у сільських радах та інші.

Джерелами формування Національного архівного фонду є Конотопська районна державна адміністрація та її відділи і управління, Конотопська районна рада, сільські та селищна ради. В них зберігаються дані про майнові права мешканців району. Також на зберіганні в архівному відділі перебувають документи з кадрових питань ліквідованих підприємств району, відомості з яких забезпечують соціально-правові запити громадян.

«Зокрема, одним із найдавніших наших архівних матеріалів є документи з кадрових питань працівників Бочечківської механізованої тракторної станції з 1943 року. Архівна інформація стосовно деяких довоєнних часів - церковні книги, де реєструвалися шлюби, дати народження, дати смерті мешканців району, а це і факти збільшення смертності населення в часи голодомору та свідчення інших репресій по нашій місцевості - були передані і знаходяться в Державному архіві Сумської області», - зазначила Алла Батюк.

Як розповіла головний спеціаліст архівного відділу райдержадмінітсрації Тетяна ШЕШЕНЯ, багато уваги архівним відділом приділяється обліку документів, як тих, що надійшли до архівосховища, так і тих, що знаходяться в організаціях району. Щоб документи служили багатьом поколінням, їх слід старанно опрацьовувати, проводити картонування та забезпечувати температурно-вологісний режим у приміщенні архівосховища.

«Доглянутий архів, увага керівництва до цієї ділянки, творчий підхід до вирішення завдань, що стоять перед архівістами - ось ключ до успіху», - переконані працівники архівного відділу райдержадмінітсрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архів #Конотопщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...