• Головна
  • Конотопцям пояснили, як взяти участь у програмі доступного житла для внутрішньо переміщених осіб
09:00, 14 грудня 2017 р.

Конотопцям пояснили, як взяти участь у програмі доступного житла для внутрішньо переміщених осіб

Конотопцям пояснили, як взяти участь у програмі доступного житла  для внутрішньо переміщених осіб

Відповідні роз'яснення опрлюднено на фейсбук-сторінці Управління соціального захисту населення Конотопської міської ради.

Перелік документів для участі внутрішньо переміщених осіб в Програмі передбачає, окрім довідки про взяття на облік ВПО, надання підтверджуючої інформації про дійсність такої довідки. У зв’язку з цим виникли наступні питання:

1. Коли вимагається надання такої інформації?

У випадку якщо дата видачі довідки перевищує один місяць до дати подання документів;

2. Де можна отримати цю “довідку про довідку”?

В територіальних управліннях праці та соціального захисту населення (УТСЗН), де особа перебуває на обліку як ВПО. Для цього потрібно звернутися письмово. Зразок заяви додаємо.

3. Яким нормативним документом передбачено подання такої довідки?

Законодавчо зазначене питання не врегульовано, і необхідність подачі довідки передбачена лише переліком документів, затвердженим Держмолодьжитло, та внутрішнім порядком роботи Держмолодьжитло та Мінрегіонбуд. В Постанові КМУ №140 така довідка відсутня.

4. Чим викликана необхідність отримувати “довідку про довідку”

Тим, що люди приносять довідки, видані в 2014-2015 роках. Є ризик, що довідки можуть бути недійсними, а самі люди не перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних ВПО (ЄІБД ВПО). Також є передбачені законодавством випадки скасування виданих раніше довідок ВПО та виключення людей з ЄІБД ВПО. Так звана “довідка про довідку” фактично має підтвердити саме перебування особи в ЄІБД ВПО.

Питання, що стосуються Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

1. Як оформити?

Самостійно на сайті Міністерства юстиції України (коштує 20 грн. + комісія банку) або у нотаріуса чи державного реєстратора.

2. Чи правда, що така Інформація діє лише один день?

Відповідно до переліку документів вимагається подання Інформації з Держреєстру речових прав отриману не раніше, ніж за день до подачі заяви про надання державної підтримки. Законодавчо зазначена вимога також не врегульована.

3. Якщо в реєстрі інформація відсутня, проте фактично нерухомість є?

Якщо в реєстрі інформація про право власності відсутня, подається письмова заява безпосередньо при подачі документів, в якій зазначається, що по факту нерухомість є, проте в реєстр не внесена. До заяви додається інформація з реєстру та копії документів про право власності.

4. У розпорядження КМУ №1085 помилково не внесено ряд населених пунктів, які фактично знаходяться на лінії зіткнення та тимчасово непідконтрольній Україні території. Повноваження вносити зміни в Розпорядження мають тільки МВС та СБУ за поданням АТЦ при СБУ. Тобто фактично у ВПО немає можливості вплинути на ситуацію. Чи не буде додаткової дискримінації людей, які переїхали з цих населених пунктів? Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердження від МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території?

“Ми більш детально вивчимо це питання та зробимо все від нас залежне, щоб не відбувалося додаткової дискримінації людей” - відповідь С. Комнатного, керівника Держмолодьжитло.

Реєстрація місця проживання (“прописка в паспорті”) та участь в Програмі:

1. Якщо взагалі відсутня реєстрація в паспорті? Чи можливо в такому разі брати участь в програмі?

На жаль, реєстрація (“прописка”) обов’язково має бути. Якщо відсутня, взяти участь у Програмі доступного житла неможливо.

2. Якщо реєстрація (“прописка”) є тимчасовою і здійснена в гуртожитку/центрі обліку бездомних громадян, чи можна брати участь в Програмі?

Так, можна.

3. Чоловік та дружина зареєстровані за різними адресами, а діти - з одним з батьків. Чи мають вони право приймати участь у програмі як одна сім’я?

Важливо розуміти, що документи подаються за місцем реєстрації одного з батьків. Тобто якщо діти зареєстровані з матір’ю, доцільно подавати документи за місцем реєстрації матері. При цьому довідку про доходи надають всі члени сім’ї. Площа житла розраховується відповідно до кількості членів сім’ї з однаковим місцем реєстрації. Але в даному положенні є виключення для ВПО. Якщо реєстрація в паспортах людей є різною, але в довідках ВПО вказана одна адреса, родина має право на спільну участь у програмі та розрахунок площі житла на всіх членів сім’ї.

Довідка про доходи за останні 6 міс. та де її отримати?

- довідка про доходи - відповідно до встановленої форми: на одинокого громадянина та на сім’ю;

- пенсіонери - в територіальному Пенсійному фонді отримують довідку про розмір пенсійних виплат за останні 6 місяців;

- про соціальні виплати (адресна допомога/допомога при народженні дитини та ін.) - в територіальному управлінні праці та соціального захисту населення (“совбез”), де особа стоїть на обліку як ВПО;

- ФОП - подається проміжний звіт в Державну фіскальну службу (податкову), на підставі чого видається довідка про дохід;

- якщо відсутній дохід - пишеться заява про відсутність доходу. Потім ця інформація перевіряється;

- якщо особа є ФОП та має іншу роботу, вона подає інформацію про доходи з обох джерел.

Довідка про доходи надається з метою показати, що cередньомісячний грошовий дохід всіх членів сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує граничний 5-тикратний розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахований згідно з даними Держстату (тобто відсікають людей з високим доходом).

При цьому звертаємо вашу увагу, що подання недостовірних відомостей є підставою для виключення з черги та притягнення до відповідальності, в тому числі кримінальної, за подачу таких відомостей.

Щодо наявного у власності житла та земельних ділянок:

1. Якщо у власності є житло на тимчасово непідконтрольній території чи лінії зіткнення, чи можна брати участь у Програмі?

Так.

2. Якщо у власності є земельна ділянка чи може особа брати участь у програмі?

Так, може. Наявність у власності земельної ділянки не береться до уваги та не впливає на участь в програмі.

3. Якщо у власності особи є непридатне для проживання житло на підконтрольній українській власності території, чи вона може стати учасником програми?

 Якщо житло не придатне для проживання, про це складається Акт технічного стану житла. В такому разі особа має право брати участь у програмі. Це стосується в тому числі житла, яке було зруйноване в результаті проведення АТО.

4. Якщо житло знаходиться на підконтрольній території, проте його площа недостатня для проживання всіх членів сім’ї.

Важливо, щоб площа такого житла не перевищувала 13,65 кв. метра на одну особу.

Інші питання

Чи можна подати документи в електронному вигляді з застосуванням ЄЦП, відповідно до ЗУ “Про електронний документообіг”?

Ні. Тільки особиста подача.

Яким чином формується черга? Чи є пріоритети?

Черга формується по мірі подання пакету документів. Пріоритетів немає. Черга загальна. Рух черги можна відслідкувати на сайті Фонду.

Що далі після подачі документів? На чий рахунок та протягом якого терміну вносяться кошти на придбання житла?

Після подачі документів та винесення рішення про участь особи в Програмі, заключається договір між регіональним управлінням/іпотечним центром Держмолодьжитла та особою. Після підписання договору особа відкриває на себе (!!!) особовий рахунок в банківській установі. Фонд зобов’язаний перерахувати кошти на цей рахунок протягом 5 календарних днів після підписання договору. Особа зобов’язана внести свою частину коштів протягом 15 календарних днів після підписання договору.

Зі зразком такого договору та його умовами можна ознайомитися на сайті Держмолодьжитла.

Вся сума коштів переводиться на рахунок забудовника.

Якщо людина не вносить вчасно свою частку, чи виключається вона з реєстру?

Ні. Державні кошти відкликаються, а в подальшому від даної особи буде вимагатися підтвердження платоспроможності для участі в програмі.

Донецький філіал Держмолодьжитла знаходиться в Житомирі? Треба їхати туди?

Ні. Прийом документів для мешканців Донецької області відбувається в Слов'янську за адресою вул. Шевченко,11. В Житомирі розміщено адміністрацію, яка не має стосунку до прийому документів.

Сума коштів до кінця 2017 року досить незначна, чи переноситься черга на наступний рік?

Так, переноситься, якщо буде продовжено програму.

1.На сьогоднішній день є дійсні довідки ВПО, в які вписані неповнолітні діти. Чи можна в такому випадку видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО? Наприклад, якщо в довідку ВПО матері вписано 3 дітей, чи може їм бути видано 1 довідку-підтверження.

Так.

2. Чи можна видавати одну довідку про підтвердження перебування всіх членів родини в Єдиній інформаційній базі даних ВПО для членів сім’ї, які проживають за одною адресою? Наприклад, двоє дорослих-ВПО та двоє їх дітей зареєстровані за одною адресою і мають окремі довідки ВПО на всіх членів сім’ї. Чи може їм бути видана 1 довідка-підтверження перебування в Єдиній інформаційній базі даних ВПО з переліком всіх членів родини та номері довідок ВПО?

Так

3.Чи буде Держмолодьжитло розглядати письмові підтвердження від МВС та СБУ про те, що населений пункт дійсно знаходиться на лінії зіткнення чи тимчасово непідконтрольній території, якщо він не внесений в Розпорядження 1085-Р.

Ні. Потрібні зміни в Розпорядженні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#внутрішніпереселенці #житло
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...