• Головна
  • На Сумщині презентували “Мапу пам’яті” загиблих у збройному конфлікті
10:00, 31 жовтня 2017 р.

На Сумщині презентували “Мапу пам’яті” загиблих у збройному конфлікті

На Сумщині презентували “Мапу пам’яті” загиблих у збройному конфлікті

Ресурс “Мапа пам’яті” має на меті меморіалізувати всіх загиблих у ході збройного конфлікту на Сході України та встановити істину щодо воєнних злочинів, скоєних під час військових дій. Минулої п’ятниці мапу презентували в Сумському прес-клубі, – пише "Трибуна".

Роботу над Мапою проводили півроку, працювали над нею три людини. За цей час зібрали інформацію про близько 10 000 загиблих у конфлікті. Зокрема, в інформації про особу вказують ПІП загиблого, дату народження та смерті, посаду загиблого, походження (населений пункт), місце загибелі та обставини. Координатори не розділяють загиблих за статусом (цивільний чи військовий) та за збройною стороною, яку вони займали.

“Найбільшою цінністю є людське життя, і важливо, щоб кожне ім’я залишилося в пам’яті. Незалежно від того, на якій стороні воювала людина. Ми не беремося судити загиблого, його позицію. Після смерті це вже не має значення”, – говорить Сергій Мовчан, аналітик Центру документування ”Української Гельсінської спілки з прав людини”.

Дані про загиблих збирають з державних реєстрів, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, з соціальних мереж і ресурсів так званих ДНР і ЛНР.

Координатори проекту говорять, що були такі населені пункти, в яких реєстрацію загиблих спочатку вели активісти – записували в звичайний зошит. “Писали й писали, доки не з’явилися офіційні реєстри”.

Загалом в “Мапі пам’яті” зібрано та візуалізовано 10 101 осіб, серед них 8549 військових і 1561 цивільних.

У Луганській області загинула 891 людина, У Донецькій – 2373 людини. Місця загибелі ще 6847 людей не встановлені.

“Ми реєструємо людину навіть якщо є тільки її прізвище та ім’я чи позивний, дата смерті. Раптом хтось знайде її за цією інформацією та надасть нам більше відомостей. Були факти, коли родичі не хотіли визнавати своїх близьких загиблими, а вимагали визнати їх безвісті зниклими. Узагалі, ідентифікувати кожного поіменно – це наш громадський обов’язок. Війну не закінчено, доки останній загиблий не буде похований”, – говорить Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ.

Допомогти з’ясувати обставини загибелі та ідентифікувати особу можна через форму на сайті.

За даними “Мапи пам’яті” з початку АТО загинуло троє конотопських військовослужбовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Мапапам'яті
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...