• Головна
  • Артем Семеніхін: "Губернатор Клочко саботує призов"
07:00, 26 жовтня 2017 р.

Артем Семеніхін: "Губернатор Клочко саботує призов"

Артем Семеніхін: "Губернатор Клочко саботує призов"

На Сумщині триває осіння призовна кампанія, але результати її поки що не дуже втішні.

Основним проблемним питанням на сьогодні є велика неявка призовників до військових комісаріатів. За даними представників військкоматів по деяким районам області недобір призовників до лав Збройних Сил України становить 2\3 від плану.

При цьому, як заявляє мер Конотопа Артем Семеніхін, реалізація призовної кампанії та відповідальність за неї фактично покладені на низові органи самоврядування, в тому числі і конотопську міськраду. Обласне керівництво і сам губернатор Микола Клочко від вирішення цієї проблеми практично самоусунулось.

Конотопський ОМВК постійно проводить оповіщення призовників для явки до призовної дільниці та систематично надає повідомлення до Конотопського відділу поліції ГУНП України в Сумській області щодо ухилення громадян від виконання військового обов'язку, але у відповідь органи МВС надсилають лише формальні відписки.

Поліція фактично не бере участі у розшуку тих осіб, які ухиляються від строкової служби, посилаючись на Закон України “Про Національну поліцію”. Дійсно, згідно з цим законом розшук громадян, які не бажають служити, до посадових обов’язків полісменів не належить.

Так як керівництво обладміністрації жодним чином не бажало вирішувати проблему призову, голова Конотопа виступив з ініціативою про зміни в Закону України “Про Національну поліцію”, пропонуючи розширити повноваження поліцейських у сфері розшуку, затримання і доставки до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

З цією пропозицією Артем Семеніхін звернувся до Адміністрації Президента України, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія та до Міністерства оборони України.

У Міністерстві оборони ініціативу конотопського мера підтримали. Заступник начальника штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Геннадій Долгашов повідомив: «У зв’язку з проблемою неявки призовників до військових комісаріатів та зважаючи на існуючу проблему у взаємодії військових комісаріатів з органами Національної поліції з питання розшуку, затримання і доставки до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку, вважаю доцільним підтримати Вашу пропозицію щодо винесення змін та доповнень до Закону України “Про Національну поліцію”, які дозволять посилити роботу органів Національної поліції з дотримання громадянами законодавства України про військовий обов’язок.

Артем Семеніхін: "Губернатор Клочко саботує призов", фото-3

В Адміністрації Президента лист-звернення переадресували до Кабміну та Національної поліції. Верховна Рада також направила цього листа голові Національної поліції Сергію Князєву.

Відповідь Міністерства внутрішніх справ була досить двозначною:

«На сьогодні в законодавчих актах не передбачено способу реалізації обов’язків органів Національної поліції щодо проведення розшуку, затримання і доставки до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

Розшук, затримання і доставка зазначених осіб органами Національної поліції може здійснюватися виключно в межах кримінального провадження за фактами ухилення від виконання військового обов’язку.

Разом з тим слід зазначити, що 18 травня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». У запропонованій редакції статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з органів Національної поліції зазначені обов’язки знято».

Таким чином, наразі успіх призивної кампанії залежить від популяризації військової служби та злагоджених зусиль місцевих органів влади.

Нещодавно, 24 жовтня, пройшла нарада з питань призову, на якій були присутні мер міста, представники міськради та конотопського військкомату. Як повідомив начальник відділу міськради Сергій Мусієнко, на осінній призив місцева влада сформувала та затвердила склад і графік роботи міської призивної комісії, медичної комісії, склад групи розшуку осіб, які ухиляються від призову.

З ініціативи міського голови проводилось інформаційне забезпечення призовної кампанії в ЗМІ, на місцевих телеканалах, на радіо та в газетах з’явилася реклама служби в ЗСУ, а в навчальних закладах проходили уроки мужності за участі ветеранів АТО.

Нагадаємо, з метою заохочення конотопських призовників до проходження строкової військової служби їм буде надаватися разова матеріальна допомога в розмірі 5 тисяч гривень.

Однак, доки не будуть прийняті поправки до законів про повноваження поліції, запропоновані конотопським мером, поліція залишатиметься пасивною. Зарадити цьому могло б сприяння обласної влади та голови облдержадміністрації Миколи Клочка. Але губернатор нічого не робить для поліпшення ситуації і дистанціюється від проблеми. Замовчав він це питання і під час нещодавньої зустрічі з Президеном України. Місцеві ініціативи дрібних посадовців на низових ланках адміністрації не отримують від очільника облдержадміністрації жодної підтримки.

Як заявив мер Конотопа Артем Семеніхін: «Губернатор Сумської області саботує питання призову, і СБУ та РНБО слід звернути на це увагу».

Тим часом призовна кампанія триває, і усіх бажаючих вступити до лав ЗСУ чекають у військкоматі за адресою: Конотоп, вул.Садова, 41, кімн.№9.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#призов #Клочко #Семеніхін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...