07:30, 10 липня 2017 р.

Кір перекинувся на Сумщину

За інформацією прес-служби відділу охорони здоров'я Сумської міськради, в області, а саме в Білопільському районі зафіксовано 5 випадків кору: серед них одна дитина та 4 дорослих.

За даними Моз України захворюваність на кір стрімко зростає. За перше півріччя 2017 по Україні зареєстровано 1043 випадків кору, в тому числі 783 випадки серед дітей, 4 випадки кору серед вагітних, 2 випадки в оздоровчих закладах.

Дві вакциновані дитини померли.

В даний час в 17 регіонах реєструється випадки кору. Тепер до цього списку увійшла і Сумська область.

Відділ охорони здоров'я Сумської міської ради ще раз підкреслює, що для запобігання захворюваності на кір необхідно вакцинувати дітей.

Імунопрофілактика проти кору проводиться в 1 рік, ревакцинація у 6 років.

Вакциною забезпечені всі лікувальні установи міста. Для проведення імунопрофілактики кору батькам необхідно звернутися до лікаря.

Зараз в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту і краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти.

Довідка:

Кір - це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. В основному на кір хворіють нещеплені діти, які відвідують організовані дитячі установи.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У разі зараження, після контакту з хворим до появи перших симптомів проходить від 7 до 17 днів.

Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювота і пронос. Часто ускладнюється пневмонією і може викликати ураження головного мозку.

Специфічного лікування кору не існує, хвороби можна запобігти лише вакцинацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #кір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...