• Головна
  • Як конотопцям вберегтися від фальсифікату та іншої "сірої" продукції
07:30, 23 червня 2017 р.

Як конотопцям вберегтися від фальсифікату та іншої "сірої" продукції

Майже третина продукції, як вітчизняної, так і імпортованої, не відповідають вимогам українського законодавства. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю УНІАН. При цьому він зазначив, що в 2016 році відомство відновило ринковий нагляд і контроль в частині промислової продукції.

В ефірі радіостанції «Голос Столиці» заступник начальника відділу ринкового нагляду Департаменту захисту споживачів Держпродспоживслужби Сергій Литвиненко наголосив, що у даному випадку мова йде виключно про продукцію промислової групи товарів.

«Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, а це означає, що Україна є частиною Європи і ми, українці, теж повинні жити як в Європі. І тому ті товари, які не відповідають вимогам українського законодавства, не відповідають й європейському», - наголосив Сергій Литвиненко та додав, що різниці між українським і європейським законодавством в частині ринкового нагляду немає.

«На жаль, український ринок наповнений «сірою» продукцією. «Сіра»  продукція – цей контрабандна, фальсифікована продукція, і продукція, яка не пройшла митного оформлення. Тому дуже велика кількість побутової техніки - мобільні телефони, пральні машини, телевізори і тощо – не підготовлена для продажу на українському ринку. Якщо машинка чи інша продукція, була підготовлена для продажу, наприклад, на ринку Америки, де частота струму 60 Гц, а не 50 Гц, а напруга електроенергії 120 вольтів, а не 220, але вона була завезена і продається в Україні без урахування цих чинників і без додаткових заходів безпеки, то така продукція може бути небезпечною для українця», - зазначив заступник начальника відділу ринкового нагляду.

Особливо часто така продукція реалізується через інтернет-продажі: «В Україні ринок інтернет-продаж має певні «особливості» у порівнянні з іншим світом і практично не контролюється, тому це дозволяє збувати таку техніку».

За словами Сергія Литвиненка, Держпродспоживслужба застосовує заходи для впливу на цю ситуацію, проводиться перевірка, вживаються заходи про заборону реалізації на всій території України такої продукції. Для прикладу можна відзначити ситуації, коли якийсь відомий автовиробник відкликає свою продукцію через виявлення якоїсь проблеми в автомобілі, його невідповідності вимогам безпеки.

Крім того деякі виробники на українському ринку самі повідомляють Службу про випадки реалізації небезпечного товару, що дозволяє фахівцям оперативно відреагувати та припинити реалізацію такої продукції.

Разом з тим Сергій Литвиненко закликав громадян бути пильними при купівлі товарів, перевіряти документацію, читати маркування тощо. «Наприклад, споживачі мають звертати увагу на наявність чи відсутність інструкції з експлуатації українською мовою. Якщо її нема, то це вже перша ознака, що з цією продукцією щось не так. Таку продукцію ми забороняємо до усунення невідповідностей. Звичайно, інструкцію можна надрукувати, нанести маркування і далі реалізовувати. Але якщо ми виявляємо, що продукція дійсно є небезпечна, тоді ми взагалі забороняємо її реалізацію по всій території України. Якщо трапляється така ситуація, як наведений вище приклад автомобілями, то можемо змусити виробника чи імпортера відкликати таку продукцію і компенсувати споживачам завдані збитки»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #підробка #фальсифікат
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...