• Головна
  • Топ-5 розчарувань минулого року
18:00, 2 січня 2017 р.

Топ-5 розчарувань минулого року

На прийдешній 2017 рік кожен з нас покладає багато надій і сподівань. Хочеться поглянути вперед з твердою впевненістю в майбутнє, проте для цього необхідно подивитися в минуле і пригадати, що нас розчарувало

2016 рік так і не приніс Україні миру та економічної стабільності, однак і не став провальним. Журналісти СітіСайту підготували читачам Топ-5 подій, які, за нашою версією, можуть бути визнані головними розчаруваннями. 

1) Війна так і не скінчилась.
Російсько-українська війна, яка досі носить назву «АТО», гуркотить канонадою зі Сходу. «АТО» не закінчилося за обіцяні Гарантом «пару годин», пару днів, пару місяців і навіть вже пару років. У запеклих сутичках з ворогом гинуть українські військовослужбовці і добровольці, конфлікт забрав життя мирних жителів, тисячі людей знайшли сумний статус вимушеного переселенця», маса українців отримали каліцтва і потребують психологічної та матеріальної підтримки. 
ato3

2) Україна так і не отримала безвіз.
Безвізовий пропуск в ЄС досі залишається болючим питанням для українців. Технічні переговори між Радою ЄС та Європарламентом щодо механізму призупинення тривають досі. Європейські чиновники відзначали, що Україна отримає безвізовий режим тільки після того, як буде узгоджено цей механізм. Практично щотижня провідні ЗМІ країни натякають, що «Європа близько», треба почекати трохи, буквально ось-ось... Але це «ось-ось» ніяк не настає. Між іншим, у передвиборчих обіцянках Петра Порошенка одним з пунктів значилося: «Можливість вільно подорожувати до Європи дасть швидке введення безвізового режиму з ЄС вже протягом першого року мого президентства».
foto-z-netu
3) Збільшення комунальних тарифів.
Кабмін виконує вимоги МВФ щодо подорожчання цін на тарифи. Дехто дотримується думки, що біда полягає не у високих тарифах, а в тому, що люди не можуть самі ланувати, скільки енергоресурсів їм споживати. Інші ж стверджують, що народ не може і далі затягувати паски, і держава має припинити «тарифний геноцид». Проте без всяких довгих роздумів можна сказати, що ціна за опалення і гарячу воду піднялася приблизно в два рази, що суттєво позначилося на фінансовому стані народу. Наприклад, опалення 1 квадратного метра коштуватиме замість 15,76 грн - 30,31 грн. Інші тарифи, як і квартплата, також відчутно зросли в ціні. Люди кинулися оформляти субсидію, вбачаючи в ній єдине спасіння.
i

4) Е-декларації чиновників.
Розчарування людей можна висловити одним рядком: «Ми, звичайно, знали, що вони багаті, але не думали, що настільки»...  МВФ все ж змусив українських чиновників і політиків вивернути кишені і показати всі таємниці. Сотні тисяч доларів готівкою, величезні особняки, твори мистецтва, колекції зброї і годинників – ось чим володіє наша еліта. На тлі збіднення пересічного громадянина майно деяких українських декларантів виглядає просто величезним. Що вже говорити про розчарування звичайних українців, якщо навіть голова наглядової ради Global Spirits Євген Черняк сказав, що після того, як дізнався про достатки чиновників, відчув себе лохом...
Сайт міста Конотопа проводив опитування, згідно якого 56.8% респондентів, ознайомившись з е-деклараціями чиновників, відчули сором за "слуг народу" та образу за Україну і рядових українців. У 11.4% опитауваних дані декларацій викликали шок, ще  у 20.5% - агресію та бажання відібрати половину задекларованого.
9kar1
5) Корупція не переможена.
Одним з гасел Майдану була "Війна з корупцією". Після переможної Революції Гідності новий уряд України проголосив початок антикорупційної реформ. Президентом України був створений НАБ України - правоохоронний орган з широкими силовими повноваженнями, на який покладається попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів. Однак більша частина українців залишилася переконана в тому, що нинішня боротьба з корупцією - "пил в очі і показуха". Гучні арешти серед засідань не закінчувалися кримінальними справами і не вносилися у реєстр.
Щодо Конотопа можна сказати, що ситуація ідентична. Пригадаймо тільки постійні "розкриття" ігрового бізнесу, справи проти деяких чиновників, тощо.
i
Помилки є, але їх можна виправляти. Варто сподіватися, що розчарування року, що минає, будуть виправлені, доопрацьовані і стануть гордістю в році, що настав.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #2016 #розчарування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...