• Головна
  • 22 адміністрації Сумщини розірвали договір про побратимські стосунки з Росією
07:30, 19 жовтня 2016 р.

22 адміністрації Сумщини розірвали договір про побратимські стосунки з Росією

З вересня 2016 року органами місцевого самоврядування Сумської області розпочато процес офіційного визнання Росії країною-агресором і розриву договорів про побратимські зв’язки між відповідними районами та населеними пунктами, пише СНП

Історично так склалося, що Сумська область довгі роки підтримувала братські стосунки з Російською Федерацією. Чого тільки варта співпраця з прикордонною Курською областю в рамках утвореного в 2007 році Єврорегіону «Ярославна».

Інтенсивність партнерських зв’язків була така, що за п’ятирічку «Ярославна» стала найбільш успішним проектом серед аналогічних сусідніх утворень Росії й України. Наприклад, в рамках «Ярославни» між областями на офіційному рівні було укладено близько 14 партнерських договорів і угод. Курська область і Сумщина значно наростили взаємний товарообіг (до $ 60 млн.) та обмін культурними зв’язками, спільно домагалися від урядів своїх країн зниження адміністративних бар’єрів при перетині кордонів в обидві сторони. Йшов постійний обмін візитів на різних рівнях.

Крім того, діяла велика кількість договорів про побратимські зв’язки між містами і районами Сумської області c відповідними адміністративними одиницями Курської, Брянської та Бєлгородської областей РФ.

Нагадаємо,Конотоп підписав договір про побратимство з Красногорівкою Донецької обл.

Але тепер все це залишилося в минулому. Після збройного вторгнення Росії до Криму і на територію Донецької та Луганської областей проект «Ярославна» було згорнуто.

Треба відзначити, що Сумська область до останнього сподівалася на відновлення партнерських стосунків. Але наростаюча агресія РФ щодо України та загострення ситуації на окупованих територіях призвели до того, що з вересня 2016 року органами місцевого самоврядування Сумської області розпочато процес офіційного визнання Росії країною-агресором і розриву договорів про побратимські зв’язки між відповідними районами та населеними пунктами.

Нагадаємо, Конотопська райрада визнала Росію агресором.

На сьогодні відповідні рішення ухваленіі десятьма (з 18) районними радами і дванадцятьма (з 20) міськими радами області. Решта адміністрацій винесли це питаня на обговорення під час чергових сесій, проведення яких заплановано на жовтень поточного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я за візовий режим
52,9%
Ні, я проти такого кроку
47,1%
#Україна #Росія #Сумщин #побратимство #розрив
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...