• Головна
  • Конотоп бере участь у судовій справі проти підвищення тарифів (відео)
17:30, 7 вересня 2016 р.

Конотоп бере участь у судовій справі проти підвищення тарифів (відео)

Днями Київський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом Львівської міської ради, котра вимагає скасувати Постанову НКРЕКП* №3141 щодо підвищення тарифів на світло. Конотопська міська рада взяла участь у цій справі у якості третьої особи.

Саме про це йшлося на брифінгу, який сьогодні організував для засобів масової інформації Артем Семеніхін.

 

1 березня 2016 року набрала чинності постанова НКРЕКП №3141«Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030» від 28 грудня 2015 року. Згідно з цим документом, майже удвічі (з 0,25 до 0,6) підвищується коефіцієнт до загального тарифу на електрику. Це суттєво збільшує вартість електроенергії, яка використовується для зовнішнього освітлення міст, селищ, сіл.

За словами міського голови Конотопа Артема Семеніхіна, за рік на вуличне освітлення у місті витрачався 1 мільйон гривень. За новим тарифом ці затрати сягнуть близько 5 мільйонів.

Донедавна освітлення вулиць в Конотопі здійснювалося до 23.00, проте міська влада ухвалила рішення не вимикати світло на вулицях до 2-ї години ночі, а для зменшення витрат в місті проводиться поступова заміна ламп розжарювання на світлодіодні. Нині продовження подібних новацій, направлених на покращення життя громади, опинилося під питанням.

 

Для довідки: понижуючий коефіцієнт 0,25 було запроваджено з огляду на те, що вулиці освітлюються саме вночі і для цього використовується надлишкова енергія. Адже процес вироблення електрики є цілодобовим, а  графік використання нерівномірним.

Ситуацію погіршує ще й той факт, що на час, коли НКРЕКП прийняла постанову, Держбюджет України вже був схвалений, а місцеві бюджети на 2016 рік остаточно сформовані. Звісно, що зростання тарифів на нічне освітлення вулиць у бюджетах громад не передбачено.

Як пояснила завідувач сектору юридичної роботи Анна Зайчикова, фактично, віднині місцеві бюджети з власного гаманця можуть оплатити лише за половину від того обсягу, який раніше витрачався на електрику. Відповідно, знову включається режим економії. Це означає або зменшення кількості освітлених площ в місті, або ж систематичні відключення. Як показує досвід, подібні дії негативно вплинуть на криміногенну ситуацію в місті, що підтверджують і правоохоронці.

У Європейському Союзі через пільгові тарифи використання електрики вночі активно заохочується. У Франції взагалі встановлено нульовий тариф на зовнішнє освітлення населених пунктів. Слід додати, що сама НКРЕКП нещодавно закликала до якомога більшого використання електроенергії в нічний час з метою забезпечення більш рівномірного споживання. Адже зменшення пікових навантажень на енергосистему дозволить у подальшому знизити ціни на електроенергію.

Зростання злочинності, підвищення рівня травматизму населення, збільшення кількості ДТП, перенавантаження енергосистеми в години пік та зростання ціни - це тільки частина негативних наслідків подорожчання нічного освітлення.

Розуміючи це, влада Львова подала позов до суду на відповідне рішення НКРЕКП. До цієї справи в якості третіх осіб долучилася міська адміністрація Конотопа, Білої Церкви, Переяслава-Хмельницького.

6 вересня відбувся суд, проте наразі справу остаточно не вирішили. У зв’язку з тим, що представники львіської громади висловили бажання залучити в якості третьої особи Нацкомісію регулювання електроенергетики, судове засідання перенесли на 29 вересня.

 

Конотопські посадовці виразили сподівання, що суддя прийме єдине вірне в цьому питанні рішення й таки скасує документ, що в прямому сенсі ставить під загрозу безпеку кожного українця, порушуючи наші конституційні права.

_________________________________

НКРЕКП* (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #тарифи #позов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...