• Головна
  • Поради конотопчанам: що робити, якщо ви виявили осередок амброзії
12:30, 15 липня 2016 р.

Поради конотопчанам: що робити, якщо ви виявили осередок амброзії

Липень - місяць, коли в активну фазу цвітіння вступає рослина з янгольською назвою, та з пекельними наслідками - амброзія. Чим саме вона небезпечна? Що робити, якщо неподалік вашого дому ви виявили вогнище амброзії?

Амброзія - рослина небезпечна. В Україну вона потрапивла з Північної Америки у 20-ті роки минулого сторіччя. На Сумщині перші посіви виявили лише у 80-х роках. 

Полинолиста Амброзія – це однорічний злісний карантинний бур’ян заввишки 20 - 180 см, з міцною кореневою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів(!), зневоднючи і виснажуючи його. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тис. тонн води. З кожним роком амброзія поширюється на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу і заглушує культурні посіви. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят, схожість їх зберігається до 10 - 15 років.

Якщо амброзія росте неподалік вашої оселі - старайтеся якомога раніше викорінити її. В період бутонізації рослину просто скошують та компостують. Але найкращий спосіб боротьби з шкідником - виривати її з корінням, аби запобігти подальшому розмноженню. Проте це необхідно робити до того, поки рослина почне цвісти, адже її пилок надзвичайно небезпечний для легеневої системи. Якщо період цвітіння розпочався, треба його перечекати, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково спалити, щоб не висипалось насіння.

Фермери та господарі присадибних ділянок повинні точно дотримуватися спеціальних рекомендацій і використовуюти лише препарати, що зазначені у „Переліку Укрдержхімкомісії України”.

Якщо ж ви виявили великий осередок амброзії на загальноміській території, повідомте про це місцевій службі МЧС (тел. 2-32-08 та 2-50-57), або телефонуйте в міськвиконком з проханням негайно знищити небезпечне вогнище.

Вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною треба усім разом: санепідемстанції, екологічній службі, адміністративно-технічній інспекції, квартальним комітетам, підприємствам, навчальним закладам, громадськості.

Гаряча лінія міськвиконкому: 15-06.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #амброзія #методи боротьби
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...