• Головна
  • На Сумщині поліціянти 2 місяці охороняли журналістку через погрози в її адресу
06:31, 26 квітня 2016 р.

На Сумщині поліціянти 2 місяці охороняли журналістку через погрози в її адресу

Під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області слідчим управлінням ГУНП в Сумській області від 24.02.2016 проводилось досудове розслідування за фактом погроз журналістці (ч.1 ст.3451 КК України).

На підставі письмової заяви журналістки того ж дня було винесено постанову про застосування заходів безпеки у вигляді охорони житла та майна, фізичної охорони потерпілої та членів її сім’ї строком на 1 місяць, а 24.03.2016 строк застосування заходів безпеки продовжено терміном на 1 місяць. З метою виконання вказаних заходів були задіяні цілодобово 11 працівників БПОП та три службових авто. 

Нагадаємо, 1 березня 2016 року президент підписав Закон про посилення захисту журналістів.

Допитана журналістка повідомила, що останнім часом займалася журналістськими розслідуваннями з приводу діяльності нелегальних заправок у м. Суми і саме з цим пов’язує погрози на свою адресу, зокрема електронний лист і висловлювання невідомих осіб у одному з гаражних кооперативів. Допитані свідки, які були присутніми під час відеозйомки в гаражному кооперативі пояснили, що чули лише нецензурні висловлювання, однак будь-яких погроз на адресу журналістки ніхто не чув.

У ході подальшого досудового розслідування працівникам УСБУ в Сумській області надавалися доручення на встановлення осіб, які відправили електронного листа з погрозами потерпілій. Однак у зв’язку з тим, що повідомлення після його відправлення було відразу видалене, ідентифікувати особу та технічний засіб не вдалося за можливе.
З матеріалів працівників БПОП ГУНП в Сумській області, якими забезпечувались заходи безпеки, слідує, що потерпілій, членам її сім’ї, житлу та майна будь-яких загроз під час охорони не встановлено.
За таких обставин, постановою від 25.04.2016 вказане кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення) КПК України, заходи безпеки стосовно журналістки, членів її сім’ї, житла та майна скасовані.

Окрім того, кримінальне провадження за фактом організації службовими особами правоохоронних органів Сумської області умисного заподіяння тілесних ушкоджень журналістці у зв’язку із здійснення професійної діяльності (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 345-1 КК України) закрито, оскільки під час допиту журналістка відмовилась надавати показання, пославшись на ст. 63 Конституції України. Нагадаємо, що підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала заява журналістки 7.03.2016 під час антикорупційного форуму, про те, що їй стали відомі факти про нібито організацію працівниками поліції та прокуратури замаху на неї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сумщина #переслідування журналістів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...