21:30, 4 березня 2016 р.
Історія з "Мотордеталь-Конотоп" закінчилася звільненням голови Держслужби експортного контролю
Історія, яка бере початок в Конотопі, привела до звільнення з посади голови Державної служби експортного контролю Юрія Терещенко.
Під час засідання Кабінету міністрів Арсеній Яценюк заговорив про лист Петра Порошенка, в якому вимагалося не відновлювати на посаді чиновників, запідозрених у корупції. Крім виявлення корумпованості Терещенко, обговорювалися Глава держслужби зайнятості Ярослав Кашуба та заступник директора Департаменту державної експертизи Держслужби експортного контролю Сергій Головатий.
Ця історія взяла початок 9 грудня минулого року, коли був затриманий Сергій Головатий, який вимагав 250 000 доларів за реєстрацію ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».
Подробиці історії читайте в статті: Заступник голови Служби експортного контролю вимагав 250 тис. доларів у представника "Мотордеталь"
В результаті обшуку квартири С. Головатого було вилучено три закордонні паспорти, два посвідчення, два золоті злитки, 88 150 доларів США, а також документи і печатки українських та зарубіжних компаній: «Ескадо», «Альфа Плюс», «Авантаж-Центр», «Статус», «Exford Llc», «Hugo Trading Llc», «Ксиком Софт», «Інформматеріал», «CR Cronileg Rohstoffhandels Gesellsehaft GmbH», «Закрите акціонерне товариство «Аспект» (р. Москва), «Cyworld Management Limited», «Cyworld Consultancy Services Limited», «Keizer PC Limited Partnership», «Енергомет», «ТЭРРА», «Дочірня фірма акціонерного товариства населення Арктики «Торос» р. Москва і пр.
Знайдені докази свідчили про активної господарської діяльності, пов'язаної з офшорними суб'єктами господарювання, з боку особи, яким відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», забороняється суміщати державну службу з приватною господарською діяльністю.
Зазначимо, що 29 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко на засіданні підсумкової колегії СБУ заявив про оголошення підозри у вчиненні злочину заступнику директора Департаменту експертиз Державної служби експортного контролю і назвав цю історію прикладом ефективної боротьби з корупцією. Це, втім, не завадило затриманому Сергію Головатому 13 січня 2016 р. вийти на свободу після внесення застави в розмірі 3,654 млн. грн. і з 18 січня 2016 року продовжити виконання своїх службових обов'язків. 16 січня строк досудового розслідування у кримінальному провадженні був продовжений до чотирьох місяців, а між СБУ, прокуратурою та судами закрутилася паперова карусель - передвісник затягування процесу.
Однак ситуація різко змінилася у зв'язку з виявленням під час обшуку в службовому кабінеті Головатого досьє на голови СБУ Василя Грицака, який супроводжується написом: «Передати особисто Юрію Федоровичу», яке, мабуть, і виявилося вирішальним у визначенні подальшої долі його начальника Терещенко. Після цієї знахідки СБУ «Альфа» приступили до обшуків вже у самого голови Держекспортконтролю у відсутності в декларації заміському будинку, де навіть довелося пристрелити собаку, що охороняла дім.
Крім того, на сайті президента ще 19 жовтня 2015 р. була подана петиція №22/015130-еп, суть якої звучала так: «Зрадника й корупціонера Терещенка у відставку!». Йому інкримінувалися «зрада українського народу, шпигунство на користь Росії, хабарництво та корупційна діяльність». В якості доказів наводилися такі факти: «Терещенко спеціально залишається в тіні, щоб завдати максимальної шкоди Україні. Він так завжди робить. Коли у 2006 році він працював в РНБО, то зупинив великий українсько-індійський військовий контракт і передав такий потужний і стратегічний ринок прямо в руки росіянам. Точно така ж історія сталася в 2012 році. Терещенко, будучи тоді вже в апараті РНБО, завдав шкоди і зірвав контракт на поставку українських БТРів до Іраку. І знову Росія зайняла наше місце на важливому ринку». Не забутий і поточний момент: «А зараз Терещенко прямо працює на нашого ворога — Російську Федерацію. Він зупиняє експорт українських озброєнь і цим блокує роботу стратегічно важливих оборонних підприємств. Більш того! Він розчерком пера гальмує імпорт надзвичайно потрібної на фронті зброї. У той час як в АТО гинуть наші хлопці!!! Їхня смерть на совісті таких Терещенко».
Не залишився без уваги народних месників і особистий інтерес: «антикорупційний комітет повинен перевірити, звідки у людини, яка все життя працює на державній службі стільки майна. Він озолотився за рахунок держави! У Терещенко кілька дорогих автомобілів (звичайно не внесених у декларацію), квартири, дорогий будинок і бізнес, оформлений на довірених осіб».
Навряд чи цю історію можна назвати несподіваною. Modus operandi українських чиновників не змінюються вже чверть століття, чому аніскільки не заважає боротьба з корупцією на шляху в Європу. Проблема в тому, що згідно інформації з сайту ДСЕКУ обидві посади заступників Терещенко вже більше року вакантні, тобто Україна, по суті, залишилася без експортного контролю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
live comments feed...