• Головна
  • Профтехосвіта фінансуватиметься державою - рішення Верховної Ради
Законодавчі зміни
12:30, 4 лютого 2016 р.

Профтехосвіта фінансуватиметься державою - рішення Верховної Ради

Законодавчі зміни

Професійно-технічні училища знову будуть фінансуватися з державного, а не з місцевих бюджетів. Відповідний законопроект в цілому підтримали 305 народних депутатів.

На розгляд парламенту запропонували кілька варіантів систем фінансування: за рахунок субвенцій в обласні бюджети, за рахунок субвенцій до бюджетів міст обласного значення або ж повністю передати фінансування на державний бюджет.

Альтернативні законопроекти не набрали відповідної кількості голосів.

Рада внесла поправки до Бюджетного кодексу, якими прийнято рішення з держбюджету виділяти субвенції місцевим бюджетам для підготовки професійних технічних кадрів. Кошти спрямовуються на оплату поточних витрат ПТУ державної і комунальної власності, а якщо поточні потреби задоволені в повному обсязі, то субвенцію можна направити на капітальні видатки.

Також кошти можуть направляти на реалізацію заходів щодо оптимізації мережі ПТНЗ. Затверджені норми окремих субвенцій для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, міських бюджетів.

Залишки коштів по субвенції на підтримку підготовки робочих кадрів на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються в наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції і на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Нагадаємо, минулого тижня відбувся пікет, на який вийшли представники професійно-технічних навчальних закладів, батьківських комітетів, профспілкових організації ПТУ.

Мітингувальники заявляли, що новий бюджет-2016 загрожує знищенням системи профтехосвіти (ПТО). Зокрема, тепер за децентралізації галузь повинна фінансуватися з місцевих бюджетів.

Як зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, у частині міст немає ресурсів, тому місцеві влади відмовляються виділяти гроші на ПТУ та інші навчальні заклади. В 50 училищах України взагалі не було фінансування. Відповідно, були не виплачені зарплати працівникам, стипендії студентам, була також відсутня оплата на харчування.

Більше за темою: Бути чи не бути профтехосвіті в Конотопі?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #ПТУ #реформа #финансирование
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...