• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Серафимовича та 9-го Січня
Книга О. Евтушенка
09:00, 29 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Серафимовича та 9-го Січня

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Серафимовича та 9-го Січня.

СЕРАФИМОВИЧА вул.
Вулиця названа на честь Олександра Серафимовича (Попов Олександр Серафимович) (07.01.1863 р., станиця Нижнєкурмоярська, нині Цимлянського району Ростовської обл. РФ – 19.01.1949 р., м. Москва). Російський радянський письменник, прозаїк, головний редактор журналу "Октябрь" (1926–1927 р.), Лауреат Сталінської премії (1943 р.).
Тв.: оповідання "На льдине" ("Русские ведомости", 1889 р.), Зібрання творів у 3-х томах (1913 р.), повість "Железный поток"(1924 р.).

Ім’я Олександра Серафимовича присвоєно Волгоградському Державному педагогічному університету (1949 р.); на честь письменника названі вулиці в Києві та Москві.


СІЧНЯ 9-го вул.
Назва вулиці містить ідеологічне підґрунтя часів СРСР і пов’язана з подіями першої революціїї в Росії (1905 – 1907 рр.). 9 січня 1905 р. в Петербурзі за наказом царя Миколи ІІ (1894–1917 рр.) було розстріляно мирну демонстрацію робітників, які разом із сім’ями йшли до Зимового палацу, щоб передати царю петицію про свої потреби. Понад 3 тисячі людей було вбито,
кілька тисяч поранено. Події 9 січня 1905 р. слугували поштовхом до початку першої російської революції й увійшли в історію під назвою "кривава неділя".

До цього КОЗИНІВСЬКА вул. (XVIII – середина ХХ ст.). Перші згадки – у 1782 р.,8 1798 – 1800 р.,10 28.06.1929 р. 
Вулиця отримала назву від прізвища Козин, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутньої вулиці серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість. 

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Смілянського, Слюсарна та Соборна. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...