• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Плєханова, Поліська та Поперечна
Книга О. Евтушенка
09:00, 16 листопада 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Плєханова, Поліська та Поперечна

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назви вулиць Плєханова, Поліська та Поперечна.

ПЛЄХАНОВА вул.
Вулиця носить ім’я Георгія Валентиновича Плєханова (псевдоніми Бєльтов, Максимов-Дружбінін) (29.11.1856 р., с. Гудалівка, нині Ліпецька обл. РФ – 30.05.1918 р., м. Терійоки, Фінляндія, нині Зеленогорськ, частина м. С. - Петербург). Російський і міжнародний діяч соціалістичного руху, теоретик і пропагандист марксизму, один із засновників РСДРП, газети "Іскра".

Дядько М. О. Семашка. Г. В. Плєханов до Жовтневої революції 1917 р. в Росії ставився негативно, оскільки вважав, що Росія до соціалістичної революції не готова: "Русская история ещѐ не смолола той муки, из которой со временем будет испечѐн пшеничный пирог социализма". Застерігав, що захват влади "одним классом или – ещѐ того хуже – одной партией" може мати негативні наслідки.

Тв.: роботи з філософії, соціології, естетики, етики.

Ім’ям Г. В. Плєханова названі Санкт-Петербурзький Державний гірничий інститут, населені пункти та вулиці міст колишнього СРСР. 


До цього територія хутора СТАРОБОЙНЯ (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1 929 р.


ПОЛІСЬКА вул. ( а також 1 -й пров. вул.) (з 30.01.1992 р.). 
Назва вулиці походить від назви географічного регіону України – Полісся.

До цього Мікрорайон в межах вул. Цілинної (до 1992 р.).


ПОПЕРЕЧНА вул. (1920-ті рр.). Уперше згадується 28.06.1929 р.
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, підкреслює розташування вулиці поперек по відношенню до чогось (поперек іншій вулиці, дороги, шляху, річки і т. д.)

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назви вулиць Постишева, Професійна та Прохоренка. З початком книги можна ознайомитись тут).

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...