Практично будь-яку спірну ситуацію можна розв’язати, не нехтуючи своїми інтересами. Для цього часто не вистачає знань, часу та вміння керувати власними емоціями. Такі спеціалісти, як медіатори, радять ставитися до конфліктів реалістично: чесно визнати те, що суперечки були, є й будуть у житті кожного. Зазвичай представників саме цієї професії запрошують у компанії для розв’язання сутичок між сторонами з використанням методів альтернативного врегулювання суперечок.

Яких принципів тримаються у своїй роботі медіатори

Врегулювання конфліктів – складна тема, коли мова йде про суперечку між представниками бізнесів. Кожен власник має особистісні ознаки, які, у порівнянні з іншими людьми, виявляються особливо яскраво через своєрідну внутрішню динаміку. У бізнес-школі після проходження навчання кожен отримує повне уявлення про повноцінні базові інструменти медіатора для ефективного розв’язання конфліктів. Такі навички дозволять врегулювати проблемні ситуації та досягти домовленості, уникаючи судових розглядів.

What-Is-a-Mediator_The-Legal-Professional-Who-Could-Save-You-Time-and-Money.jpeg

У своїй роботі медіатори дотримуються декількох принципів.

  1. Добровільність. Усі сторони конфлікту мають добровільно погодитися на процес медіації та розпочати переговори.
  2. Нейтральність. Спеціаліст повинен залишатися неупередженим, незалежним та нейтральним, тому не має права вставати на той чи інший бік конфлікту.
  3. Рівноправність. Жодна зі сторін не має переваг перед іншою: усі учасники суперечки мають бути рівноправними.

Усю отриману від клієнтів інформацію медіатор не має передавати та користуватися нею для своєї вигоди.

Кому будуть корисні знання з медіації

У бізнес-школі медіатори, як і представники інших професій, можуть отримати сертифікацію LEAN бережливе виробництво для підвищення своєї вартості професійного співробітника на ринку праці. Проходження програми з медіації буде корисним для багатьох спеціалістів:

  • представників судової влади;
  • працівників сфери освіти;
  • громадських діячів, робітників органів влади;
  • менеджерів, власників бізнесу;
  • психологів та інших спеціалістів, які взаємодіють з людьми.

Вивчення базових інструментів медіації буде вдалим для тих, хто просто хоче покращити свої навички комунікації та переговорів. Розвиток технологій та зміни у суспільстві можуть вплинути на професію медіатора, проте вона буде продовжувати зберігати свою актуальність у багатьох компаніях. Здатність до розв’язання конфліктів та залагоджування суперечок залишається важливою та потрібною в різних сферах життя та бізнесу.