Надійність та термін експлуатації, а також стійкість основи туристичного посуду буде залежати в першу чергу від матеріалу, з якого його було виготовлено. Сучасні бренди пропонують безліч моделей – ознайомитись з ними можна тут http://fire-maple.com.ua/travel_tableware.

Ми детальніше розберемо, які матеріали використовують виробники для створення туристичного посуду. 

Алюміній 

Максимально легкий та доволі бюджетний матеріал, який відрізняється високою теплопровідністю. Такий посуд буде прогріватись набагато швидше, ніж вироби з інших матеріалів. А отже вам потрібна буде менша кількість газу з пальника. 

Алюміній, хоч і покривається захисним шаром, залишається доволі крихким матеріалом. На ньому швидше з'являються подряпини та вм'ятини.

Нержавіюча сталь 

Міцний надійний матеріал, який надає посуду красивого зовнішнього вигляду і подовжує термін його експлуатації. До того ж нержавійка вважається екологічним матеріалом, не наносить шкоди здоров'ю і не виділяє токсинів.

Сама по собі нержавіюча сталь міцна – такий посуд можна не боятися мити навіть піском чи содою, на ньому не з'являються подряпини та інші механічні пошкодження. 

Титан 

Цей матеріал важко назвати бюджетним, проте саме такий посуд прослужить максимально довго. Вироби з титану легко нагріваються і економлять паливо. Також цей матеріал стійкий до: 

  • корозії; 

  • іржі;

  • механічних пошкоджень.

Він відрізняється невеликою вагою, за рахунок чого спрощується транспортування казанків чи сковорідок. Єдиний недолік – висока вартість.

Чавун 

Популярний матеріал для туристичного посуду, який прослужить кілька десятків років. Він вважається традиційним матеріалом, який використовується у походах вже протягом кількох століть. 

Проте чавун доволі важкий і повільніше нагрівається. Тож більшість сучасного туристичного посуду виготовляють з інших матеріалів.

Пластик 

З нього виготовляють переважно тарілки, кружки та інші види посуду, які не потрібно ставити на відкритий вогонь. Виробники використовують спеціальний харчовий пластик, який не виділяє токсинів. Серед його переваг: 

  • не б'ється; 

  • небагато важить; 

  • доволі дешевий. 

Обираючи матеріал посуду в похід або для підкорення вершин, приділяйте увагу всім характеристикам: вазі, теплопровідності, об'єму, міцності тощо. Це дозволить уникнути помилок та скласти комплект, який прослужить якомога довше.