Плед асоціюється з затишком і теплом. Практичний і красивий, він забезпечує комфортний відпочинок вдома, в подорожі і навіть під час перебування на свіжому повітрі. Якщо ви хочете купити плед, то повинні знати, що існує багато різновидів таких покривал, що розрізняються за розмірами, складом і призначенням. І щоб вибрати плед гідної якості, що ідеально підходить за всіма параметрами, ми розберемося в тонкощах і хитрощах покупки.

Як буде використовуватися плед?

Пледами користуються в домашніх умовах, їх беруть з собою в подорож на автомобілі, зігріваються ними на пікніках і прохолодними вечорами на дачній ділянці. Це універсальні речі, які виконують естетичну функцію захисту постільної білизни від сторонніх очей, бережуть тіло від холоду, захищають предмети меблювання від псування або забруднень.

Залежно від особливостей виробництва, існують:

  • ткані моделі;
  • в'язані (машинкою і вручну);
  • цільнокроєні;
  • виготовлені за технологією "печворк".

Деякі доповнюються бахромою, ажурними вставками, стрічками, вишивкою, а також іншими декоративними елементами для створення оригінального зовнішнього вигляду.

Якщо підбираєте плед для квартири або будинку, то віддавайте перевагу ковдрі з натуральним складом. Для поїздок, вулиці, відпочинку на березі водойм або в альтанці рекомендується користуватися пледами зі штучних волокон. Вони швидше сохнуть при намоканні, не схильні до забруднень, легше чистяться при появі плям.

Вибираємо матеріал

Пледи виготовляють з натуральних і штучних матеріалів. У кожного з цих видів є свої особливості і переваги.

Моделі з штучних матеріалів зовні практично не відрізняються від натуральних. Вони м'які, приємні на дотик, володіють ніжною фактурою. Вартість пледа з сумішевих ниток нижче, ніж у аналогічних з природного волокна. До групи входять:

  • з поліестеру. Пухнасті і м'які, вони виконуються в яскравих тонах, можуть бути одно - і багатобарвними. Зносостійкі, з підвищеною повітропроникністю, не схильні до розтягування, стійкі до ультрафіолетових променів, несприйнятливі до плям;
  • з акрилу. Матеріал часто називають»штучною вовною". Дійсно, він дуже схожий на вовняне полотно, буває з подовженим, коротким або середнім ворсом. Практичний у використанні, не викликає алергічних реакцій, не накопичує статичну електрику. При тривалому використанні залишається привабливим, яскравим. Іноді ворс може скочуватися, утворюючи на поверхні неестетичні катишки і заломи;
  • з мікрофібри (велсофта). Для створення застосовують особливі волокна, товщиною всього 0,7 Ден. Це практично невагомі пледи з м'якою фактурою, вони не мнуться, стійкі до вологи і швидко висихають;
  • з флісу. Флісові пледи приємні, легкі, відмінно зігрівають в холод, оперативно сохнуть, не втрачають соковитості фарб. Завдяки особливому переплетенню ниток, вони забезпечують ефективний повітрообмін і не дозволяють виникати парниковому ефекту. Невибагливі у догляді - їх можна прати в автоматичному режимі, немає необхідності прасувати. Існують односторонні і двосторонні моделі, з строкатими кольорами і однотонні варіанти. На фактурі не з'являються катишки, тому поверхня з флісу зберігає свій первинний зовнішній вигляд.

Як аромат свіжозавареної кави "обіймає", з кожним ковтком насичує енергією і легкістю, дарує дивовижні відчуття теплоти і умиротворення, так і звичайний плед не тільки зігріває, а ще робить настрій відмінним в будь-яку погоду. Так що, раціонально підходите до покупки і насолоджуйтеся затишком з величезним задоволенням.