Економічна ситуація в країні постійно змінюється, тому важко зробити точні прогнози. Останнім часом спостерігається зниження ціни на долар та укріплення позицій євро на ринку. Тому закономірно виникає питання, як зберігати свої заощадження у 2021 році.

Економіка в Україні

Суттєвий вплив на курси валют має співпраця з МВФ та іншими зарубіжними організаціями (дізнатися актуальний курс євро по відношенню до гривні можна тут: https://obmenka.cn.ua/ua/eur-uah). Також дестабілізує економіку України пандемія. Експерти не можуть давати точні прогнози, тому що поки невідомо, як вплине на розвиток країни коронавірус.

Треба зазначити окремо, що Україна є експортно-орієнтованою державою, тому зміни на зовнішніх ринках також можуть сильно погіршити або покращити стан економіки.

Однак сильних коливань не очікується. Курс евро буде змінюватися, але в певних межах. Попередньо можна сказати, що європейська валюта буде рости. Зараз долар поступово втрачає свої позиції через особливості економіки США. Тому євро має шанс зрости в ціні.

Багато українців на сьогоднішній день надають перевагу саме останній валюті, ніж долару, вважаючи її більш стабільною і привабливою для збереження накопичень.

Як зберігати заощаджені євро

Більшість експертів з економіки сходяться на думці, що українцям варто зберігати кошти в різних валюти. Надійними, окрім євро, також вважають:

  • американський долар;
  • швейцарський франк;
  • сінгапурський долар;
  • японську йену.

Але треба бути обережними з менш ходовими валютами: має бути можливість вільно конвертувати їх без втрат через комісії та різницю між купівлею та продажем. Також потрібно постійно відстежувати ситуацію з курсами. Якщо одна з валют втрачає в ціні, варто продати її та купити більш вигідну.

Існує також варіант інвестування грошей. Можна пустити їх в оборот, отримуючи з цього прибуток. Наприклад, вкластися в нерухомість, придбати ще одне житло і здавати. На сьогоднішній день ціни на квадратні метри постійно зростають, тому є шанс отримати значний прибуток.

Також можна вкластися в бізнес, придбати акції перспективної компанії, облігації. Попередньо, звичайно, слід вивчити ринок цінних паперів, щоб не втратити кошти. Як варіант, можна вкластися в дорогоцінні метали – золото та срібло не втрачають своєї високої ціни.

Рекомендується погасити кредити, якщо вони є. Економічна ситуація досить нестабільна, тому бажано не мати заборгованостей. Найкращий варіант – мати заощадження та зберігати їх у різних валютах.