Всім відомо, що споживання чистої мінеральної води позитивно впливає на здоров’я. І навпаки: забруднена рідина підвищує ризик інфекцій та інших захворювань. Щоб забезпечити свою родину ідеально чистою корисною водою, установіть ефективну систему очищення, наприклад, фільтр зворотного осмосу. Але з певних причин навіть у якісних дорогих приборах можуть виникати несправності.
Як працює фільтр зворотного осмосу?
В нормі установка глибоко очищає рідину на молекулярному рівні. Проходячи через декілька картриджів і спеціальну мембрану чиста вода потрапляє в накопичувальний бак, звідки розливається через додатковий кран. Всі органічні речовини, солі, важкі метали, пісок, іржа, найменші віруси і бактерії потрапляють у каналізаційні труби.
В робочому стані система зворотного осмосу усуває з води неприємні запахи, надає свіжості і покращує смак. Такі фільтри призначені для установки в квартирах, приватних будинках, громадських закладах: офісах і кафе.
Чому не працює система зворотного осмосу?
Можливі несправності:
- засмічення картриджів і мембрани;
- перекрито кран подачі води;
- наявність повітря в системі;
- низький тиск у водопроводі;
- перебої в електромережі;
- несправність помпи чи трансформатора;
- дефект куточку зі зворотним клапаном та ін.
Найчастішою причиною недостатньої фільтрації стає засмічення картриджів і мембрани. Хоча ці змінні елементи мають певний термін роботи, часом вони швидше засмічуються із-за підвищеного забруднення водопровідної води. Ознака даної несправності — наявність сторонніх включень чи неприємний запах рідини.
Існує легкий спосіб вирішення проблеми — заміна старих картриджів і мембрани. Більшість фільтрів зворотного осмосу мають просту конструкцію, тому ви можете провести установку без допомоги спеціаліста.
Після запуску нового фільтру чи заміни основних модулів з крану може поступати вода білого відтінку. Це спричинено наявністю в системі повітря, яке з часом вийде самостійно. Щоб пришвидшити цей процес, відкрийте кран і зливайте рідину, поки вона не стане повністю прозорою. Якщо вода має неприємний аромат чи присмак, можливо, необхідно провести дезінфекцію накопичувального баку.
Ефективна робота системи можлива при температурі води від 15 до 25 градусів, тому її зниження може спричинити повільну фільтрацію. Це відмічається у приватних будинках взимку при надмірному охолодженні водопроводу.
Нерідко відсутність фільтрованої води в накопичувальному бакові являється наслідком недостатнього тиску в підвідної магістралі. В даному випадку потрібно встановити помпу. Якщо причина несправності не виявлена, то варто проконсультуватися зі спеціалістом.