Висока вологість в квартирі є причиною появи грибка і цвілі. Всім відомо, що такі умови несприятливі для нашого організму. В наш час з цією проблемою можна впоратися за допомогою осушувача повітря.

Осушувач - це прилад призначений для позбавлення повітря від надмірної вологи. Його стандартні функції - нагрівання і очищення повітря. Також деякі осушувачі дозволяють поліпшити роботу вентиляційних систем, позбавляють від запотівання вікон, а також сушать оздоблювальні матеріали.

На ринку представлена велика кількість осушувачів. Вони бувають промислові, побутові та для басейну. Осушувачі для дому та квартири можна знайти на сайті https://eldorado.ua/1061573/c1061573/.

Принцип роботи осушувача повітря

Повітря пропускається за допомогою вентилятора крізь два теплообмінника, які розташовані один за одним. Вони можуть бути наповнені фреоном або іншим холодоагентом. Проходячи по спеціальній трубці під тиском холодоагент охолоджується, далі він потрапляє в перший теплообмінник відповідно охолоджує його.

Далі фреон потрапляє на компресор і відправляється в другий теплообмінник після чого відбувається обробка фреону концентратором. В результаті повітря нагрівається, але температура в приміщенні залишається колишньою, а волога зникає. Очистити повітря можна за допомогою вугільних фільтрів, які також позбавляють від неприємних запахів.

Рівень вологості приміщення можна регулювати самостійно за допомогою таймера, дана функція доступна в більшості моделей. Великим плюсом таймера є те, що він допомагає знизити витрату електроенергії, адже пристрій не працюватиме безперервно, а саме ви задаєте потрібну кількість годин.

Моделі з дисплеєм, показують справжній і бажаний рівень вологості, що спрощує управління. Вам не варто турбуватися про переповнення резервуара, так як більшість осушувачів обладнані спеціальним датчиком, який контролює рівень води і при заповненні ємності агрегат автоматично відключається.

Критерії вибору осушувача в квартиру

При виборі осушувача насамперед потрібно враховувати тип приміщення і його розмір. Адже ці пристрої володіють різним рівнем потужності і продуктивності, що впливає на кількість вилученої вологи. Також зверніть увагу на наявність вентиляції, якщо в приміщенні її недостатньо, то осушувач, з такою функцією, буде дуже до речі.

Побутові осушувачі мають відносно невеликі розміри. Стаціонарні встановлюються в певному місці, а пересувні більш компактні і їх зручно переміщати по квартирі. Побутові пристрої здатні поглинати до 100 літрів води на добу. Якщо апарат встановлюється в кімнаті, варто звернути увагу на рівень шуму, в нічний час - це може перешкодити комфортному сну.

У виробництві також потребують осушення повітря. Наприклад пральні, де без цього приладу не обійтися, так як волога в таких місцях постійна. У будівельних роботах використовують осушувачі, щоб швидше осушити оздоблювальні матеріали, особливо в холодну пору року.

Що стосується промислових агрегатів, то вони здатні працювати навіть при мінусовій температурі. При цьому видаляючи кілька сотень літрів води на добу, за рахунок високої продуктивності.

Осушувачі повітря для басейнів встановлюються в приміщеннях з дуже високою концентрацією вологи. Такі прилади працюють не тільки в басейнах, а й в саунах. Вони допомагають очищати повітря і дихати стає набагато краще.

Якщо у вашому будинку оселилася волога, не варто впадати у відчай - зверніться до фахівців і вони підкажуть як підібрати осушувач повітря, який буде відповідати вашим вимогам і підходити під умови вашого житла.