На Сумщині посилять контроль за видобутком корисних копалин. Такої думки дійшли учасники відеоселекторної наради при Сумській ОДА на тему «Процедура оформлення права на користування надрами».
Сумщина багата на корисні копалини, і попит на них є як серед населення, так і серед підприємців, але не завжди ці корисні копалини видобуваються законним шляхом. Незаконні та варварські методи несуть загрозу життю людей та збитки для державного й місцевих бюджетів. Найпоширеніше явище – розкрадання та незаконний видобуток піску в Сумській області, з чим планують боротися у першу чергу.
За словами заступника директора Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Валентини Пелих, за останні 5 років в області було надано лише 4 спеціальних дозволи на користування надрами – це пісок і суглинок.
«Донедавна ця процедура була складною і досить затратною, – повідомила Валентина Пелих. – Але постанова Кабміну спростила порядок оформлення спецдозволів. Сьогодні фізична чи юридична особа напряму може звернутися до Держгеонадра з пакетом документів і оформити цей дозвіл. Ми вирішили підготувати методичні рекомендації з переліком місць законного видобутку корисних копалин і порядком оформлення дозволів. Найближчим часом їх отримають всі райдержадміністрації».
Ще у 2014 році в області було проведено інвентаризацію територій видобування корисних копалин і виявлено понад 40 місць незаконного користування копалинами по всій області. Наприклад, у Роменському, Недригайлівському, Лебединському районі таких місць 3, у Краснопільському – 7, Тростянецькому – 8, в Охтирському – 9.
З часу останньої інвентаризації пройшло вже 2 роки. Тому учасники наради зійшлися на тому, що буде підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації щодо проведення нової інвентаризації місць незаконного видобутку корисних копалин. Цим розпорядженням затвердять і заходи щодо посилення контролю за користуванням земельними ресурсами