• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Маяковського та Механічна
Книга О. Евтушенка
09:00, 22 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Маяковського та Механічна

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Маяковського та Механічна.

МАЯКОВСЬКОГО вул.
Вулиця названа на честь Володимира Володимировича Маяковського (19.07.1893 р., с. Багдаді поблизу Кутаїсі (Грузія) – 14.04.1930 р., м. Москва). 

Російський поет і драматург, кіносценарист, кінорежисер першої половини ХХ ст., "співець революції". Тв.: поеми "Люблю", "Про это", п’єси "Клоп" (1928 р.), "Баня" (1929 р.). 

Володимир Маяковський згадує про Конотоп у вірші "Ух, и весело!", у незавершеній поемі "Пятый Интернационал". Найбільш відома його згадка про наше місто – у вірші "Небоскреб в разрезе" (1925 р.) із циклу "Стихи об Америке"
Возьми
разбольшущий
дом в Нью-Йорке,
взгляни
насквозь
на зданье на то.
Увидишь –
старейшие
норки да каморки –
совсем
дооктябрьский
Елец аль Конотоп.


МЕХАНІЧНА вул.
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, вказує на її напрямок (у час виникнення назви вулиці) в бік “Механічного заводу” (зараз частина території Конотопського електро-механічного заводу "Червоний металіст". 

До цього БУРДІВСЬКА вул. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р.4
Вулиця отримала назву від прізвища (прізвиська) Бурда, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутньої вулиці серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Коцюбинського та Кочемазова. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...