• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Котельна, Котляревського та Котовського
Книга О. Евтушенка
09:00, 21 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Котельна, Котляревського та Котовського

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць

КОТЕЛЬНА вул. (з кін. ХІХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, вказує на розташування на ній котельні ―Головних залізничних майстерень‖ (потім КПВРЗ, КВРЗ), побудованих у 1868 р. 


КОТЛЯРЕВСЬКОГО вул.
Вулиця названа на честь Івана Петровича Котляревського (09.09.1769 р., м. Полтава – 10.11.1838 р., м. Полтава). Український письменник, поет, драматург, зачинатель сучасної української літератури, громадський діяч.

Поема І. П. Котляревського "Енеїда" (1798 р.) стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. Підтримував зв'язки з декабристами.
Творчість Івана Котляревського має основоположне значення в історії становлення нової української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови його поема "Енеїда", п'єси "Наталка Полтавка" (1819 р.) і "Москаль-чарівник" (1819 р.), написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови.

За мотивами поеми "Енеїда" створено мультфільм "Пригоди козака Енея" Н. Василенко (1969 р.), "Енеїду" В. Дахна (1991 р.); за п'єсами "Наталка Полтавка" (1911, 1936, 1978 р.) та "Москаль-чарівник" (1909, 1911, 1995 р.)  знято однойменні кінокартини.


КОТОВСЬКОГО вул.
Вулиця носить ім’я Григорія Івановича Котовського (12.06.1881 р., с. Ганчешти, нині м. Хинчешти в Молдавії – радгосп Чебанка неподалік м. Одеса, похований в м. Одеса). Радянський військовий і політичний діяч, комкор. Зробив кар’єру від карного злодія до члена Союзного, Українського і Молдавського ЦВК. Член воєнради СРСР. Легендарний герой радянського фольклору і художньої літератури. Батько російського індолога Григорія
Григоровича Котовського.

Ім’я Г. І. Котовського носить м. Котовськ Одеської обл.; його ім’ям названі
населені пункти, вулиці міст держав колишнього СРСР.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Маяковського та Механічна. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...