• Головна
  • Сьогодні вперше відзначається День захисника України
роздуми
08:00, 14 жовтня 2015 р.

Сьогодні вперше відзначається День захисника України

роздуми

14 жовтня вперше у своїй новітній історії Україна буде відзначати День захисника України. Нове свято логічно прив'язали до свята Покрови Пресвятої Богородиці, - одного із найшанованіших нашими предками, козаками, свята. Хто вони - захисники Вітчизни і якою повинна бути сучасна українська армія?

Для початку трохи цифр. Збройні сили України на сьогоднішній момент налічує 280 тисяч військовослужбовців. В той час, як у сусідній Польщі в армії служать всього 120 тисяч осіб. Але відразу треба обмовитися: Польща є членом європейської системи колективної безпеки. В разі нападу на одну з країн НАТО всі інші члени альянсу гарантують свою підтримку держави, яка піддалася агресії. Україна поки - не член НАТО. А значить, і де-юре і де-факто може розраховувати тільки на себе.

Події на сході країни підтвердили: Європа не горить бажанням кидати своїх вояків в пекло україно-російського конфлікту. А значить, наша держава повинна мати боєздатну й добре озброєну армію.

Політики, які зараз наввипередки звинувачують у тому, що до 2013 року в Україні не було сильних збройних сил, самі ж і винні, адже армія фінансується з держбюджету. Який приймає Верховна Рада України. Стало бути, у бідах українського воїнства винні не лише агенти Кремля.

Але не будемо зараз шукати ворогів. Краще подумаємо про те, якою армія повинна бути. За версією журналу Business Insider армія України за сукупністю параметрів займає 21 місце у світі за бойову потужність. Начебто непогано. Але недостатньо, щоб адекватно протистояти, зокрема, російській агресії.

В Україні десятки, якщо не сотні підприємств, які потенційно можуть випускати суперсучасні зразки озброєння. Але багато з того, що реально виробляти на вітчизняних заводах, закуповується зарубежем. Наприклад, броньовані машини розвідки. Прототипи показали Петру Порошенку під час його минулорічного візиту на "Південмаш" (Дніпропетровськ). Собівартість - 700 тисяч гривень. Президент техніку подивився, пообіцяв держзамовлення. І поїхав. Обіцяного на "Південмаші" чекають досі - повідомляє 056.ua.

До речі, доля заводу показова. В той час, як українські солдати на східному фронті чекають нову техніку, заводчани сидять без роботи. А керівництво підприємства годує обіцянками про замовлення на випуск... тракторів. І "Південмаш", який з 1 жовтня, перейшов на одноденний графік роботи, не єдиний приклад. А адже завод міг би стати стратегічним підприємством по випуску високоточного озброєння.

Запуском "Південмашу" влади України вбивають відразу двох зайців: і підприємство реанімують, і армію модернізують. Але, на жаль...

У зв'язку з подіями на сході України наша армія переживає свій ренесанс. А якщо говорити прямо - на марші формується нова українська армія. В якій авторитет мають не паркетні, а бойові генерали. Армія, яка пам'ятає про бойових традиціях козацтва. І яка при цьому не відмовляється про пам'ять про тих героїв, які воювали в роки Другої Світової. Спадкоємність - важлива складова успіху в будь-якій справі. Коли старше покоління передає навички і досвід молодим.

Також за цією темою:В Конотопі стартує осінній призов.

В Конотопі проходить набір контрактників у ВМС.

Нові пільги для контрактників.

В Конотопі забирають в АТО прямо на вулиці?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#14 жовтня #День захистника України
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...