• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Колесна, Колективна та Коломійченка.
Книга О. Евтушенка
09:00, 17 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Колесна, Колективна та Коломійченка.

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Колесна, Колективна та Коломійченка.

КОЛЕСНА вул. (з кін. ХІХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, може вказувати на розташування на ній одного з цехів – колісного – "Головних залізничних майстерень" (потім КПВРЗ, КВРЗ), побудованих у 1868 р. 


КОЛЕКТИВНА вул. (1920-ті р.). Уперше згадується 28.06.1929 р.
Назва вулиці містить ідеологічне підгрунтя часів СРСР, належить до суспільно-політичної лексики даної епохи; підкреслює значущість ідей запровадження колективної власності в аграрному секторі економіки як важливого кроку до комуністичного суспільства. Лозунг суцільної колективізації офіційно проголосив листопадовий (1929 р.) Пленум ЦК
ВКП(б), який визнав недостатніми накреслені XV з’їздом партії темпи колгоспного будівництва (до 20% селянських посівів СРСР, до 24% - в Україні наприкінці п’ятирічки). 


КОЛЕКТИВНОЇ 1-й, 2-й, 4-й, 5-й, 6-й пров. вул. (1920-ті р.). Уперше згадуються 28.06.1929 р. 


КОЛОМІЙЧЕНКА вул. (з 04.09.1968 р.). 

Вулиця носить ім’я Івана Дмитровича Коломійченка (25.11.1914 р., м. Бахмач, нині Чернігівської обл. – 1964 р.). Герой Радянського Союзу (06.04.1945 р.). І. Д. Коломійченко – командир 800-го стрілецького полку 143 стрілецької дивізії 60 А Центрального фронту. Один із учасників визволення м. Конотоп від німецько-фашистських загарбників у вересні 1943 р.

До цього ПАРАЛЕЛЬНА вул. (до 1968 р.). 
Назва вулиці несла певну інформацію про об’єкт, підкреслювала розташування вулиці паралельно по відношенню до чогось (паралельно іншій вулиці, дорозі, шляху, річці і т. д.).

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Комсомольська та Конотопських дивізій. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...