• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Ковпака і Козацька.
Книга О. Евтушенка
09:00, 16 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Ковпака і Козацька.

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Ковпака і Козацька.

КОВПАКА вул.
Вулиця названа на честь Сидора Артемовича Ковпака (07.06.1887 р., с. Котельва, нині смт Полтавської обл. – 11.12.1967 р., м. Київ). Двічі Герой Радянського Союзу (18.05.1942 р. та 04.01.1944 р.), генерал-майор (1943 р.), один із керівників партизанського руху, державний діяч.

У роки Першої світової війни брав участь у Брусилівському прориві. Учасник громадянської
війни. Очолював партизанський загін, що згодом увійшов до складу Червоної Армії. З 1940 р. – голова Путивльського райвиконкому. У 1941 -1944 р. – командир партизанського з’єднання Сумської області, що здійснило рейд у тилу ворога по Сумській, Курській, Орловській, Брянській обл. (1942 р.), з Брянських лісів – по Гомельській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській обл. та Карпатський рейд (1943 р.).

Усього пройдено понад 10 тисяч кілометрів, знищено гарнізони ворога у 39 населених пунктах. У 1944 році з’єднання перейменовано у І Українську партизанську дивізію ім. С. А.
Ковпака. 

Після війни С. А. Ковпак протягом кількох років був заступником голови Верховного Суду УРСР. З 1947 р. – заступником Голови Президії ВР УРСР.

У Котельві встановлено бронзовий бюст С. А. Ковпаку, у Путивлі – пам’ятник. Його ім’ям названо район і вулицю в м. Суми, СШ №1 у Котельві, Глухівський технікум гідромеліорації та електрифікації сільського господарства, вулицю в м. Полтава. 


КОЗАЦЬКА вул. (з 30.01.1992 р.).
Назва вулиці вказує на напрямок дороги, яка веде з м. Конотоп до с. Козацьке.

До цього ПУТИВЛЬСЬКА вул., ПУТИВЛЬСЬКИЙ тракт (XVIII – початок ХХ ст.). Перші згадки – в 1782 р. 8, 1784 р.9, 1798-1800 рр.10 Назва вулиці вказувала на напрямок дороги, яка поєднувала м. Конотоп з м. Путивль. Згодом найменування дороги перетворилося на назву тракту, вулиці.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Колесна, Колективна та Коломійченка. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...