• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Кірова та Клубна.
Книга О. Евтушенка
09:00, 15 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Кірова та Клубна.

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Кірова та Клубна.

КІРОВА вул.
Вулиця носить ім’я Сергія Мироновича Кірова (Кострікова) (15.03.1886 р., м. Уржум, нині РФ – 01.12.1934 р., м. Ленінград, нині м. С.-Петербург). Радянський державний і політичний діяч.

С. М. Кіров – перший секретар Ленінградського обкому і міськкому ВКП(б) та Північно-Західного бюро ЦК ВКП(б), кандидат у члени Політбюро ЦК ВКП(б).

01.12.1934 р. в Смольному, де знаходився Ленінградський обком і міськком ВКП(б), С.М. Кіров був застрелений Леонідом Миколаєвим. Того ж дня Президія ЦВК СРСР прийняла постанову "О внесении изменений в действующие уголовно-процессуальные кодексы союзных республик":
―Следственным властям – вести дела обвиняемых в подготовке или совершении террористических актов ускоренным порядком. Судебным органам – не задерживать исполнение приговоров…". Наступні масові репресії проти партійного керівництва в СРСР отримали назву "єжовщина".

Похований С. М. Кіров на Красній площі в Москві.

Ім’ям Сергія Кірова названі м. Кіровоград (раніше Єлісаветград) – адміністративний центр Кіровоградської обл., велика кількість населених пунктів та вулиць міст колишнього СРСР. Ім’я Кірова носить ФДУП "Усть-Катавський вагонобудівельний завод" (трамвайні вагони Конотопського трамвайного управління виготовлені на даному підприємстві). У м. Конотоп
ім’я С. М. Кірова носив центральний парк культури і відпочинку, що нині має
назву "Юність". 


КЛУБНА вул. (з 1929 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, походить від розташованого на ній Клубу залізничників, збудованого в 1929 р. (нині Будинок науки і техніки залізничників). 

КЛУБНОЇ 1 -й пров. вул.
До цого КЛУБНИЙ пров. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Див. Клубна вул.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Ковпака і Козацька. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...