• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Залізнична, Заозерна та Зарічна
Книга О. Евтушенка
09:00, 12 жовтня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Залізнична, Заозерна та Зарічна

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Залізнична, Заозерна та Зарічна.


ЗАЛІЗНИЧНА вул. (з 18.10.1944 р.).
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт: вулиця пролягає вздовж залізничної колії Південно-Західної залізниці. Будівництво Курсько-Київської залізниці розпочалось 02.05.1867 р., а 20.11.1868 р. відкрито першу ділянку магістралі сполученням Курськ – Ворожба.

Зараз м. Конотоп – потужний залізничний вузол. Конотопська дирекція залізничних перевезень Південно-Західної залізниці забезпечує перевезення за сімома напрямками: Московський, Київський, Харківський, Гомельський, Полтавський, Курський, Вітебський. Залізниця з’єднує з містом села Чорноплатове, Вирівка, В’язове, Грузьке, Дубинка, Попівка. 3

До цього МАЛЯРНА вул. (1920-ті – 1944 р.). Уперше згадується 28.06.1929 р.
Назва вулиці несла певну інформацію про об’єкт, відображала назву однієї з професій – маляр, поширених у другій половині ХІХ ст. в м. Конотоп у з’вязку з будівництвом (1868 р.) і функціонуванням "Головних залізничних майстерень" (потім КПВРЗ, КВРЗ); може вказувати на розташування на ній малярного цеху. 


ЗАОЗЕРНА вул.
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, містить відомості про її топографічні характеристики: вулиця розташована, відносно центральної частини м. Конотоп, за озерами Конотопського рибгоспу, на правому березі р. Єзуч у районі Загребелля. 

ЗАРІЧНА вул.

Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, містить відомості про її топографічні характеристики: вулиця розташована, відносно центральної частини м. Конотоп, за річкою Єзуч, на правому її березі в районі Загребелля.

Назва річки Єзуч походить від давньослов’янського слова єзі – загородки на річці для ловлі риби. 

До цього ПАВЛЮКІВ пров. (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Провулок отримав назву від прізвища (прізвиська) Павлюк, носії якого були першими, а згодом, можливо, і найчисленнішими поселенцями на території майбутнього провулку серед представників інших родин, що заселяли дану місцевість.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиці Інтернетана. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...