Відбулися «Конотопські наукові читання - 6»

29 вересня 2015 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М. Лазаревського відбулися чергові «Конотопські читання».

 У 2010 році до 110 річчя від часу заснування наш музей започаткував проведення "Конотопських наукових читань" – представницьких конференцій , присвячених історії нашого міста, Конотопщини, Конотопської битви 1659 року, історії життя та діяльності наших видатних діячів О.М. Лазаревського, генералів М.І. Драгомирова, В.Г. Костенецького та Г.І. Тхора, художникам К.С. Малевичу, І.Ю. Рєпіну, Г.Г. Яременку, бджоляру П.І. Прокоповичу , бібліографу С.І. Пономарьову та іншим видатним особам, історії медицини, військової справи, науці і техніці, археології та краєзнавству, музейництву та пам’яткоохоронній справі.  

За цей час було видано вже п’ять наукових збірок «Конотопських читань». Десятки науковців з усієї України взяли участь у наших конференціях. Деякі вже стали постійними учасниками цих читань і вони пропагують наші конференції серед знайомих науковців і викладачів.

У наукових читаннях взяли участь і виступили  з доповідями  понад 30 науковців з різних міст України. Вони привітали учасників  та гостей конференції з 115 річницею створення музею і випуском наукової збірки «Шості Конотопські читання». До збірки, випущеній завдяки меценатству зав. онковідділенням Конотопської ЦРЛ Григорія Доляра, увійшло понад 50 доповідей.

Робота наукової конференції проходила по двох секціях. Перша з історії освіти та науки Конотопщини та друга з історії освіти Конотопа. Робота першої секції проходила у великій виставковій залі краєзнавчого музею. На ній з доповідями з історії, археології, культурі та природі Лівобережної України виступили доктори та кандидати історичних наук, аспіранти та викладачі, науковці і музейники, краєзнавці і природоохоронці.

Цікавими виявилися доповіді відомого історика України, доктора історичних наук, головного наукового співробітник Київського Інституту української історіографії та джерелознавства НАНУ Мицика Юрія Андрійовича та його доньки Інни Юріївни Тарасенко, кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту української історіографії та джерелознавства «Церква у класичному творі О.М. Лазаревського», Федора Ступака, доктора історичних наук, професора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в м. Києві «З історії соціально-доброчинної діяльності на Сумщині».

Надія Боренько, старший науковий співробітник Музею народної архітектури і побуту у Львові освітила «Автопортрети і прижиттєві фотографії Т.Г. Шевченка як джерело натхнення для митців (на прикладі експонатів з колекції Музею народної архітектури і побуту у Львові».

Валентина Пушенко – старший науковий співробітник Бахмацького районного історичного музею виступила на тему «Т.Г. Шевченко і Бахмаччина (Чернігівська область», Лариса Рева –кандидат філологічних наук, науковий співробітник НБУ ім. В.І. Вернадського в м. Києві виголосила промову «Уродженець Сумщини П.М. Воронько: до 100-річного ювілею поета».

Серед наукових доповідей з історії Конотопщини увагу привернули доповіді краєзнавця, дослідника історії конотопської медицини Віктора Нікітіна в співавторстві зі Станіславом Нікітіним, лікарем Конотопської ЦРЛ та завідувачем відділом «Цитадель» Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в м. Батурині «Історичні пріоритети медицини Конотопщини (за результатами краєзнавчих пошуків і наукового дослідження в 1964 – 2014 рр.)», «Медицина Конотопщини – база практичної підготовки лікарів за Програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)», «Лікар Дуброва В.І. – 50 років служіння справі», Сергія Юшкова  –директора ООО «Інтерс», конотопського краєзнавця присвячена історії радіо на Сумщині «Англійська агентурна радіостанція часів ВОВ або таємниця одного експоната», Андрія Куцого, начальника метеостанції Конотоп та його сина Святослава Куцого, студенту Київського університету ім. Шевченка «Розвиток метеорології в Конотопському повіті в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.», Максима Потапенко – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету ім. М.В. Гоголя «Почесні мирові судді Конотопського повіту (1866-1911 рр.)», Ірини Болгової, начальника архівного відділу Конотопської міської ради «Нагороди та почесні відзнаки Конотопської міської ради».

Робота другої секції проходила в актовій залі Конотопської спеціалізованої школи №2 і була присвячена 110 річниці з часу створення школи та історії освіти Конотопа. З доповідями виступали викладачі та вчителі школи, краєзнавці та науковці. Серед них відзначимо доповіді Емілії Айзенштат –голови правління єврейського товариства «Лебн», редактора інтернет-газети «Лебн», член Національної спілки журналістів України «Покликаний примножувати добро. Сторінки біографії Г.І. Айзенштата – людини, журналіста, педагога» та Миколи Матвійчкуа, члена Національної спілки журналістів України, письменника, журналіста і краєзнавця «Пісня набирає висоту (Дещо про конотопський період життя та літературної діяльності українського поета Анатоля Олійника)».

В режимі он-лайн перед учасниками читань виступив аспірант Московського Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської академії наук Іван Фокін з доповіддю «Стомлений борець українства: Тихон Осадчий і «діти землі».

Виступи науковців були цікавими і наповнені новими відомостями з історії рідного краю і викликали запитання слухачів, на які були дані вичерпні відповіді.

Після проведення читань учасникам читань та гостям була запропонована екскурсія по шеолы та по експозиціям Конотопського міського краєзнавчого музею. 

Наступні «Сьомі Конотопські читання» було вирішено провести у вересні 2016 року.

Конотопські читання 2015
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
72 перегляди у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Новини компаній
Останнім часом місто Слов'янськ на світовій арені звучав тільки в контексті військових дій на Донбасі. Проросійські найманці захопили місто в квітні 2014 року, з тих пір Слов'янськ був у всіх на слуху. Про нього говорили по телевізору, писали в інтернеті і газетах, говорили в кабінетах чиновників. Після того, як сепаратисти разом з найманцями покинули місто під натиском українських військових, у Слов’янську настав мир. Сьогодні тут по вулицях безтурботно г...
Суспільство
Нещодавно мера Конотопа запросили до програми DROZDOV на телеканалі ZIK. Ця передача є діалогом на живо відомого журналіста Остапа Дроздова зі своїм гостем - головним ньюзмейкером тижня, що минає. Цього разу темою розмови став Конотоп, як лакмусовий папірець процесів, що відбуваються в країні. Очільник міста розповів про відомі йому факти: систему відкатів, контрабанду, вплив московської церкви і сіру масу простих людей, за яких він збирається боротися.
Кримінал
Чоловік не сплатив податків на 26 тисяч грн. Як інформує Конотопський міськрайонний відділ державної виконавчої служби, суму боргу списали з рахунків неплатника. Таким чином, після винесення державним виконавцем постанови про накладення арешту на кошти боржника та списання їх з рахунків останнього, був погашений податковий борг на користь держави.
Політика
Мер Конотопа Артем Семеніхін розповів про перспективи судового позову проти депутатів міськради, про фейкову владу Конотопа та ситуацію в Україні. Під чай онлайн-трансляції на своїй фейсбук-сторінці він також відповідав на різноманітні запитання глядачів. "Я та моя команда вирішили таки йти у велику політику, бо не можливо вирішувати проблеми Конотопа на місцевому рівні" - заявив очільник міста. Він також розповів про протидію з боку центральної влади, за...
Пригоди
Сьогодні мікрорайон Воронцово було охоплено вогнем. Ядучий дим розповсюджувався по всьому місту. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла секретар міськради Олена Багрянцева. Вона також викликала вогнеборців і оприлюднила світлини з місця пожежі.
Кримінал
4 вересня співробітниками Роменської виправної колонії № 56 було попереджено спробу доставки наркотиків. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумщини. Під час догляду вмісту посилки, яка надійшла засудженому С. від громадянина І., всередині моркви було виявлено полімерну колбу, в якій знаходився поліетиленовий пакунок з речовиною бурого кольору невідомого походження, схожою на наркотичну. За фактом вилучення були складені відповідні матеріали та по...
Культура
8 вересня о 17.00 у Конотопі виступатимуть Сергій Фоменко і гурт Мандри, Антитіла, GrozovSka Band і Марія Бурмака з Gypsy Lyre. Це вже четвертий концерт в рамках фестивального марафону: попередні три відбулися в Ізмаїлі та Генічеську, а на День Незалежності музиканти влаштували святковий виступ на головній площі прифронтового Маріуполя, зібравши як відпочивальників та цивільних громадян, так і військових, які несуть службу в секторі М.Конотоп на карті фест...
Влада
Голова Сумської ОДА підписав розпорядження про визначення ширини прикордонної смуги в Сумській області. Як повідомляє СТС, у ньому йдеться про те, що ширина прикордонної смуги в межах нашої області вздовж державного кордону на сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм в межах прилеглих до кордону територій, де вводиться прикордонний режим, становить 10 км від лінії кордону в тил території України. Тому прикордонним РДА р...
Суспільство
З 10 по 20 жовтня пройде щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення в Конотопському районі, - повідомляють у секторі молоді та спорту райдержадміністрації У відповідності з чинним законодавством, обов’язковим є щорічне оцінювання для учнівської та студентської молоді навчальних закладів усіх типів незалежно від форми власності, особового складу Збройних Сил та інших військових формувань, утворених відповідно до законів, правоохоронних органів, р...