Відбулися «Конотопські наукові читання - 6»

29 вересня 2015 року у Конотопському міському краєзнавчому музеї ім. О.М. Лазаревського відбулися чергові «Конотопські читання».

 У 2010 році до 110 річчя від часу заснування наш музей започаткував проведення "Конотопських наукових читань" – представницьких конференцій , присвячених історії нашого міста, Конотопщини, Конотопської битви 1659 року, історії життя та діяльності наших видатних діячів О.М. Лазаревського, генералів М.І. Драгомирова, В.Г. Костенецького та Г.І. Тхора, художникам К.С. Малевичу, І.Ю. Рєпіну, Г.Г. Яременку, бджоляру П.І. Прокоповичу , бібліографу С.І. Пономарьову та іншим видатним особам, історії медицини, військової справи, науці і техніці, археології та краєзнавству, музейництву та пам’яткоохоронній справі.  

За цей час було видано вже п’ять наукових збірок «Конотопських читань». Десятки науковців з усієї України взяли участь у наших конференціях. Деякі вже стали постійними учасниками цих читань і вони пропагують наші конференції серед знайомих науковців і викладачів.

У наукових читаннях взяли участь і виступили  з доповідями  понад 30 науковців з різних міст України. Вони привітали учасників  та гостей конференції з 115 річницею створення музею і випуском наукової збірки «Шості Конотопські читання». До збірки, випущеній завдяки меценатству зав. онковідділенням Конотопської ЦРЛ Григорія Доляра, увійшло понад 50 доповідей.

Робота наукової конференції проходила по двох секціях. Перша з історії освіти та науки Конотопщини та друга з історії освіти Конотопа. Робота першої секції проходила у великій виставковій залі краєзнавчого музею. На ній з доповідями з історії, археології, культурі та природі Лівобережної України виступили доктори та кандидати історичних наук, аспіранти та викладачі, науковці і музейники, краєзнавці і природоохоронці.

Цікавими виявилися доповіді відомого історика України, доктора історичних наук, головного наукового співробітник Київського Інституту української історіографії та джерелознавства НАНУ Мицика Юрія Андрійовича та його доньки Інни Юріївни Тарасенко, кандидата історичних наук, наукового співробітника Інституту української історіографії та джерелознавства «Церква у класичному творі О.М. Лазаревського», Федора Ступака, доктора історичних наук, професора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в м. Києві «З історії соціально-доброчинної діяльності на Сумщині».

Надія Боренько, старший науковий співробітник Музею народної архітектури і побуту у Львові освітила «Автопортрети і прижиттєві фотографії Т.Г. Шевченка як джерело натхнення для митців (на прикладі експонатів з колекції Музею народної архітектури і побуту у Львові».

Валентина Пушенко – старший науковий співробітник Бахмацького районного історичного музею виступила на тему «Т.Г. Шевченко і Бахмаччина (Чернігівська область», Лариса Рева –кандидат філологічних наук, науковий співробітник НБУ ім. В.І. Вернадського в м. Києві виголосила промову «Уродженець Сумщини П.М. Воронько: до 100-річного ювілею поета».

Серед наукових доповідей з історії Конотопщини увагу привернули доповіді краєзнавця, дослідника історії конотопської медицини Віктора Нікітіна в співавторстві зі Станіславом Нікітіним, лікарем Конотопської ЦРЛ та завідувачем відділом «Цитадель» Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в м. Батурині «Історичні пріоритети медицини Конотопщини (за результатами краєзнавчих пошуків і наукового дослідження в 1964 – 2014 рр.)», «Медицина Конотопщини – база практичної підготовки лікарів за Програмою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)», «Лікар Дуброва В.І. – 50 років служіння справі», Сергія Юшкова  –директора ООО «Інтерс», конотопського краєзнавця присвячена історії радіо на Сумщині «Англійська агентурна радіостанція часів ВОВ або таємниця одного експоната», Андрія Куцого, начальника метеостанції Конотоп та його сина Святослава Куцого, студенту Київського університету ім. Шевченка «Розвиток метеорології в Конотопському повіті в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.», Максима Потапенко – кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету ім. М.В. Гоголя «Почесні мирові судді Конотопського повіту (1866-1911 рр.)», Ірини Болгової, начальника архівного відділу Конотопської міської ради «Нагороди та почесні відзнаки Конотопської міської ради».

Робота другої секції проходила в актовій залі Конотопської спеціалізованої школи №2 і була присвячена 110 річниці з часу створення школи та історії освіти Конотопа. З доповідями виступали викладачі та вчителі школи, краєзнавці та науковці. Серед них відзначимо доповіді Емілії Айзенштат –голови правління єврейського товариства «Лебн», редактора інтернет-газети «Лебн», член Національної спілки журналістів України «Покликаний примножувати добро. Сторінки біографії Г.І. Айзенштата – людини, журналіста, педагога» та Миколи Матвійчкуа, члена Національної спілки журналістів України, письменника, журналіста і краєзнавця «Пісня набирає висоту (Дещо про конотопський період життя та літературної діяльності українського поета Анатоля Олійника)».

В режимі он-лайн перед учасниками читань виступив аспірант Московського Інституту наукової інформації з суспільних наук Російської академії наук Іван Фокін з доповіддю «Стомлений борець українства: Тихон Осадчий і «діти землі».

Виступи науковців були цікавими і наповнені новими відомостями з історії рідного краю і викликали запитання слухачів, на які були дані вичерпні відповіді.

Після проведення читань учасникам читань та гостям була запропонована екскурсія по шеолы та по експозиціям Конотопського міського краєзнавчого музею. 

Наступні «Сьомі Конотопські читання» було вирішено провести у вересні 2016 року.

Конотопські читання 2015
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Пригоди
Аварія сталася близько 15:40 на автодорозі Суми-Конотоп. В результаті зустрічного зіткнення легковиків Рено і Таврія загинули 10-річна дівчинка і 39-річна жінка. Ще чотири особи, серед малолітня дитина, госпіталізовані. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області. Як встановили працівники поліції, загинули пасажирки Таврії. Водій іномарки, його дружина та 6-річна донька наразі перебувають у лікарні. Третій пасажирці Рено медична допомога...
Культура
5 серпня на сайті Єдиної системи місцевих петицій з'явилась пропозиція про стандартизацію герба нашого міста. З деякими пропозиціями петиції можна подискутувати. Наприклад, саме "французькі" геральдичні щити, як на діючому гербі Конотопа, прийняли за основу чимало українських козацьких міст після проголошення Незалежності. Але петиція Іллі Яндовського варта уваги, ще й тому, що має цікаву розгорнуту довідку про історію і символіку герба Конотопа. Далі наво...
Суспільство
З 7 серпня в регіональних потягах (з 800-ю нумерацією), які прямують до та з Києва, квитки можна буде придбати на 100% місць. Про це написала пресслужба "Укрзалізниці" на своєму сайті. Відновлення повноцінного продажу стало можливим завдяки погодженню КМДА. "Продаж проїзних документів у межах 100% місць відкрито на підставі прийнятих рішень регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та розпорядження Київської обла...
Культура
З 21 по 26 липня 2020 року проходив Дистанційний міжнародний багатожанровий інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти - Країна безмежних можливостей». Як повідомляє відділ культури міськради, за результатами експертного оцінювання у номінаціях «Естрадний вокал» та «Народний вокал» народний аматорський вокальний колектив «Рапсодія» Конотопського міського будинку культури «Зоряний» виборов міні-Гран-прі та отримав Сертифікат на безкоштовну участь у конкурсі «Гал...
Влада
Виконавчий комітет Конотопської міської ради оголошує конкурс на визначення перевізника на міських автобусних маршрутах №№ 1-А, 9, 12. Про це повідомляється на офіційному сайті міськради. З умовами конкурсу можна ознайомитись в управлінні економіки Конотопської міської ради за адресою: м.Конотоп, пр.Миру, 8, каб.№ 405. Режим роботи з 8.00 до 17.15 з понеділка по четвер, з 8.00 до 16.00 по п’ятницях. Перерва з 12.00 до 13.00.
Суспільство
У змаганнях на кращу обслугу кулемету Калашникова (модернізованого) на першість оперативного командування “Північ” взяли участь військові з 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Виговського та 1 окремої Сіверської танкової бригади. Проходила боротьба з 5 по 7 серпня на загальновійськовому полігоні оперативного командування «Північ» у селищі Гончарівське. Про це повідомляється на фб-сторінці оперативного командування "Північ". У підсумку за загальною...
Кримінал
У середу, 5 серпня, на Сумщині у будинках та гаражних приміщеннях декількох районних центрів проведено 10 обшуків, під час яких виявлено та вилучено обладнання для виробництва підакцизної продукції, а також 3135 л спирту, 8500 пачок цигарок та 1440 л лікеро-горілчаних виробів.  Про це повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області. Вартість вилученого майже 2 млн грн. Наразі зразки продукції передані на експертне дослідження. Діяльність цехів припинен...
Новини компаній
Карантин виснажив наші гаманці, і багато людей зараз шукають швидких заробітків за кордоном. Чи можливий виїзд по безвізу на роботу та в які країни? Яку краще обрати вакансію, на що звертати увагу? Відповіді на ці питання ми вирішили отримати у спеціалістів одного з передових кадрових агентств України Лідер-ЛТД. Рекрутери компанії пропонують широкий вибір вакансій по безвізу для чоловіків жінок або сімейних пар. Переваги співпраці з кадровими агентствами В...
Екологія
Депутати Сумської облради підтримали звернення до Мінекономрозвитку України, Міністерства внутрішніх справ України, Держекоінспекції України, Держпродпотребслужби України з проханням про проведення перевірки роботи ДП «Попівський експериментальний завод» на предмет дотримання вимог чинного законодавства України з метою поліпшення екологічної ситуації та усунення порушень для подальшого функціонування підприємства як бюджетоутворюючого підприємства Конотопс...