• Головна
  • Конотоп. Вулицями рідного міста. Виконкомівська, Вирівська та Висока
Книга О. Евтушенка
09:00, 30 вересня 2015 р.

Конотоп. Вулицями рідного міста. Виконкомівська, Вирівська та Висока

Книга О. Евтушенка

Продовжуємо публікувати повну версію книги Олександра Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Сьогодні ми познайомимо вас з історією походження назв вулиць Виконкомівська, Вирівська та Висока.

ВИКОНКОМІВСЬКА вул.
Назва вулиці містить ідеологічне підгрунтя часів СРСР і пов’язана з формуванням органів місцевого самоврядування в м. Конотоп у 1922 – 1991 р. До цього ЗЕМСЬКА вул. (XIX – початок ХХ ст.). Уперше згадується в 1914 – 1915 р.

Назва вулиці мала ідеологічне підгрунтя другої половини ХІХ ст., пов’язане з формуванням органів місцевого самоврядування в м. Конотоп у результаті запровадження адміністративної реформи 1864 р. На даній вулиці у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття розташовувався будинок конотопського земства.


ВИРІВСЬКА вул. (XVIII ст.).

Перші згадки – в 1782 р.,8 1784 р., 1798-1800 рр. Назва вулиці відома з XVIII ст. і вказує на напрямок дороги, яка поєднує м. Конотоп з с.Вирівка.

До цього ВЄРОВСЬКИЙ тракт (XVIII – початок ХХ ст.). Перша згадка в 1782 р. 
Назва вказувала на напрямок дороги, яка поєднувала м. Конотоп із с. Вирівка. Згодом найменування дороги перетворилося на назву тракту, вулиці.

До цього ЗЛОТНИК пров., частина вулиці Вирівської від вул. Ярмаркової до вул. Батуринської (1920-ті – середина ХХ ст.). Уперше згадується 28.06.1929 р.

Назва провулку могла мати економічне підгрунтя XVII – XVIII ст.: може походити від назви професії – злотник – "золотих справ майстер", або – золотник – міра ваги, яка дорівнює трьом грамам: "Золотником меряли мало, болей фунтами". На користь припущень свідчить розташування топоніму на території, яка, починаючи з XVII – XVIII ст., використовувалась для
проведення торгів (ярмарок, базарів). Нині – територія міського продуктового ринку.


ВИСОКА вул. (XVIII ст.).

Уперше згадується 28.06.1929 р. 
Назва вулиці несе певну інформацію про об’єкт, підкреслює рельєф місцевості, по якій пролягає вулиця: вулиця знаходиться на високій надзаплавній терасі лівого берега р. Єзуч (у час виникнення знаходилась вище по відношенню до інших вулиць міста).

До цього ВИСОКА РУДКОВКА ( XVIII ст.). Перша згадка в 1782 р.

(Продовження читайте завтра. В наступній публікації ми познайомимо вас з історією та з  походженням назв вулиць Вишнева, Вільямса, Волкової та Волочаївська. З початком книги можна ознайомитись тут). 

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Вам також буде цікава спецтема "Міркуємо разом. Назви вулиць нашого міста".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #історія #назви вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...