• Головна
  • Книга О. Євтушенка «Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа»- рекомендовано для прочитання перед обговоренням теми перейменування вулиць Конотопа
Ексклюзив
06:56, 27 листопада 2015 р.

Книга О. Євтушенка «Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа»- рекомендовано для прочитання перед обговоренням теми перейменування вулиць Конотопа

Ексклюзив

Починаючи від 23 вересня 2015р. сайт міста щодня публікує на своїх сторінках повну версію книги О. Євтушенка "Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа". Більше ніж за два місяці публікацій в них була викладена дуже цікава та корисна інформація у світлі популярної нині політики декомунізації.

"Книга «Вулицями рідного міста. Довідник з історії вулиць міста Конотопа» О. В. Євтушенка – історика за фахом, археолога, краєзнавця – є цінним науковим довідником з історії та розвитку міста Конотопа. У ній міститься інформація про історію походження назв вулиць, їх виникнення та розвитку з моменту заснування до сьогодення. Автором опрацьовано чимало джерел: архівних документів, наукових праць, монографічних матеріалів.

Довідник буде справжньою знахідкою для людей, які цікавляться історією нашого міста, а також для вчителів історії, студентів, школярів. Завдяки наполегливій праці О. В. Євтушенка в історії нашого міста з’явилась ще одна науково вивірена, документально підтверджена сторінка". В. Борошнєв, член національної спілки журналістів України, краєзнавець, історик.

Від автора
Назви вулиць – це неписемний архів історії кожного населеного пункту. На сьогоднішній день у м. Конотоп налічується понад 400 вулиць та провулків. У їхніх назвах відображені свідчення історичних подій, суспільного життя, виробництва, торгівлі, побуту даного регіону різних історичних періодів.


Дослідження стосується вулиць міста, назви яких дійшли до нас із XVIII ст., а також тих, назви яких втрачені в силу тих чи інших історичних обставин. Здійснена спроба визначення походження назв вулиць, зазначення перших писемних згадок про них.

Більшість вулиць нашого міста, а особливо ті, що з’явилися у XIX – першій половині ХХ століття, своїми назвами зобов’язані певним історичним подіям, видатним діячам, які залишили помітний слід у житті та історії нашого краю й нашої країни; у назвах вулиць міститься інформація і про пам’ятки архітектури, що колись існували на території нашого міста.

На початку 1920-х рр., із встановленням нової панівної ідеології, прийшли зміни, що торкнулись усіх аспектів життя країни, у тому числі й перейменування назв географічних об’єктів. По всій країні почали перейменовуватися не лише вулиці, а й міста та села.

Із розпадом Радянського Союзу та становленням незалежної України ситуація змінилася: почали відновлюватися історично цінні дореволюційні назви, здавалося б, назавжди втрачені в лихолітті історії. Сподіваюсь, довідник стане у нагоді всім тим, хто цікавиться історією
рідного міста, дозволить доповнити уявлення про процес становлення та розвитку нашої малої батьківщини.

Висловлюю слова щирої вдячності за допомогу у виході видання нашому землякові Михайлу Васильовичу Валовому. 

З повагою, Олександр Євтушенко

З повною версією публікації книги можна ознайомитись ТУТ

Редакція сайту міста Конотопа 05447.com.ua висловлює подяку Олександру Євтушенку за надання ексклюзивного дозволу на друкування матеріалів книги "Вулицями рідного міста. Довідник з історії міста Конотопа". Всі права захищені. Повне або часткове копіювання матеріалів заборонено, будь яке використання узгоджувати з авторами. При узгодженому використанні матеріалів посилання на ресурс обов'язкове. 

Читайте також: Доцільність перейменування деяких вулиць Конотопа (обговорення)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Конотоп #назви вулиць #походження #Олександр Євтушенко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...